Shiatsu, Parmak Masajı Enerjiyi Düzenler

 Shiatsu, Parmak Basıncı Masajı Enerjiyi Düzenler
Bu dengesizlikler, meridyenler olarak bilinen vücuttaki kanallar boyunca belirli noktalara basınç uygulayarak düzeltilir.  shiats’nun ne zaman başladığına dair kesin bir tarih bulunmamakla birlikte, tekniğin binlerce değilse yüzlerce olduğuna inanılıyor. shiats genellikle baş parmaklarıyla teslim edilir. Bununla birlikte, bazı uygulayıcılar istenen etkiyi elde etmek için parmaklarını,avucunu, dirseklerini ve hatta ayaklarını kullanacaklar.

*******
Tipik olarak, bir  shiats uygulayıcısı, vücuda sadece birkaç noktaya basınç uygulayacaktır. Burada amaç ikilidir: enerjiyi serbest bırakmak için ( qi Çince, Ki Japonca – telaffuz “chee”) engellenen veya durgun ve geri tükenmiş alanlara enerjiyi getirmek edilebilir. shiats, akupresure benzer masaj terapisinin Japon bir şeklidir. Aslında, bilgilendirdiği shiats kelimesi kelimenin tam anlamıyla “parmak basıncı” anlamına gelir. Akupressür’de olduğu gibi,  bilgilendirdiği shiats kavramları da vücudundaki enerji dengesizliklerini düzelterek sağlığı geliştirebilir ve iyileşmeyi kolaylaştırabilir.

Shiats Baskı uygulamanın yanı sıra, shiats uygulayıcıları meridyenlerin üstünde ve çevresinde yumuşak dokuları manipüle edebilir ve tedavinin bir parçası olarak pasif ve aktif germe egzersizleri yapabilir. Bilimsel olarak,  bilgilendirdiği shiats mükemmel bir ağrı kesici şeklidir. Araştırmalar geniş basınç uygulamasının vücut tarafından üretilen doğal ağrı öldürücü maddeler olan endorfinlerin salınmasını başlattığını gösteriyor. Bilgilendirdiği shiats, adrenalin ve diğer stres hormonlarının seviyelerini düşürebilir, böylece rahatlatıcı bir etki yaratabilir.
##*##*

https://faydaliyasam.com/pancar-kereviz-ve-havuc-suyu-ile-kanseri-bitirir/

https://www.naturlebens.com/zemzem-suyu-genclestirir/

https://www.bitkiveinsan.com/insanda-uzun-sac-anten-etkisiyle-duyargadir/

******

https://www.bitkiveinsan.com/guzelligin-sirri-kara-uzumdedir/

https://www.enerjistmasor.com/shiatsu-parmak-basinci-masaji-enerjiyi-duzenler/

https://www.humancurative.com/tahin-cocuklarin-beyin-ve-zekasini-gelistirir/

****#
*#

4 thoughts on “ Shiatsu, Parmak Masajı Enerjiyi Düzenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir