işyerinde Masaj Çalışma Hayatına Faydalıdır

işyerinde Masaj Çalışma Hayatına Faydalıdır
Soğuk havalarda sonbahar kış ve her mevsim Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı mesai saatlerinde uygulanan, seansları bakımından kısa süreli olan bir masaj türüdür. Bu özellikleri sayesinde Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı tüm kurumlara uygunluk gösterir,
*******

Zahmetsizdir ve kuruma kısa sürede kazandırılabilir. Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajının tercih edilmesinde en önemli etken çalışanların, sağlıklı ve enerjik vücut yapısına sahip olmasıyla, yüksek motivasyon ve verimlilikle çalışma sergileyecek olmalarıdır. Bu tür aktivitelerin, çalışanın performansını olumlu yönde etkileyeceğinin farkında olan şirketler, ekonomik bütçeler ile çalışan motivasyonunu arttırma yolunu seçmekte ve dolaylı olarak çalışma verimliliğini arttırmaktadır. Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajının çalışan üzerindeki olumlu etkilerine tanık olan firmalar İnsan Kaynakları programlarında yer vermeye başlamışlardır.

Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı son dönemlerde yayınlanan bilimsel araştırma ve çalışmalarda, iş yerinde yaşanan stresin sadece dikkati, motivasyonu ve verimliliği olumsuz etkilemekle kalmayıp, uzun süreçte kalp hastalıklarından başlayarak birçok mesleki hastalığa zemin hazırladığı görülmüştür.

##*##*

Bu araştırma ve çalışmalardan elde edilen verilere göre stres ile hem genel iş performansı düşmekte hem de sağlık sorunları nedeniyle işe devamsızlık artmaktadır. Uzun süre strese maruz kalan kişilerde kalp krizi, felç, ruhsal bozukluklar, gibi hastalıkların ortaya çıkma olasılığı iki kat artmaktadır. Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı Ofiste profesyonel sandalye masajı (ergonomik koltuk/sandalye) MEB onaylı 608 saatlik sertifika programına tabi tutulan ve sınav sonrasında bu belgeyi almaya hak kazanan terapistler ve üniversitelerde eğitim görmüş, masaj dersi almış diplomalı yetkinliği olan sağlık profesyonelleri tarafından uygulanmaktadır.


Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı ilk olarak 80’li yıllarda Amerika’da ortaya çıkan bu masaj türü, gün boyunca masa başında çalışmakta olan çalışanlar için geliştirilmiştir. Ofiste profesyonel sandalye masajının amacı, iş yaşamındaki bireylere yönelik olması nedeniyle hizmet sunumunun kısa zamanda, maksimum rahatlıkla, en etkili kazanım vermeyi hedeflemektedir. Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı, seansları minimum 10 dakikadan başlayan, özel tasarımlı taşınabilir koltukta günlük kıyafetlerle uygulanan, işyerine özgü mobil masaj türüdür. Ofis masajının özellikleri, Ofiste profesyonel sandalye masajının özellikleri şunlardır, Uygulamanın yapıldığı süreçte ofiste uygulanması sebebi ile iş işleyişini bozmayacak şekilde kısa sürede uygulanmaktadır.

*#
*#

Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı ekipmanlarının tamamı taşınabilir ve yer değiştirilebilir olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajında kullanılan sandalyenin özelliği (ergonomik sandalye/koltuk) masaj uygulamasında kişinin cenin pozisyonunda durmasını sağlamaktadır. Cenin pozisyonu vücudun en rahat ettiği pozisyonlardan biridir.Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajının Faydaları Çalışma koşulları nedeniyle uzun süre masa başında çalışan kişilerin, devamlı olarak aynı hareketleri tekrarlamaya bağlı meydana gelen fiziksel şekil bozuklukları sonucu ortaya çıkan ağrı sendromunu azaltır/yok eder. Strese bağlı olarak ortaya çıkan ruhsal ve fiziksel problemlerin etkilerini azaltır. Dikkat dağınıklığını azaltır. Dikkat dağınıklığının azalmasın ile iş kazaları azalır. Ofis çalışanlarının kronikleşmiş rahatsızlıkları (migren, sırt ağrısı…) bulunuyor ise medikal masaj ile rahatlama sağlanır, ağrı sendromu azalır veya tamamen geçer.

İşverenin çalışanlarını düşündüğü bir uygulama olduğundan, çalışanın işyerine bakış açısını olumlu yönde etkiler. Böylece işveren ile personel arasında pozitif bir bağ kurulur. İnsan Kaynakları için ekonomik ve çalışanı motive edici bir uygulamadır.Ofis uygulamalı masaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler. Sertifikalı profesyonel terapistler veya yetkinliği bulunun sağlık profesyonelleri tarafından uygulanması gerekmektedir. Uygulama yapılacak kişilerin masaj onam formu ile gerekli bilgilendirilmeleri yapılmalıdır. Bilgilendirme sonrasında masaja engel sağlık problemi olan kişiler masaja alınmaz. El temizliği önemli bir unsurdur. Kıyafet üzerinden uygulanıyor da olsa ellerin dezenfeksiyonu sağlanmalıdır. Bunun için çalışan tüm terapistler el hijyeni ve dezenfeksiyon eğitimine tabi tutulmalıdır.

Genel olarak Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı, sağlık fuarları, havaalanları, alışveriş merkezleri ve kurumsal ortamlar da dahil olmak üzere çeşitli yerlerde yerinde uygulanır. Müşteriler tamamen giydirilmiş ve tedaviler genellikle 15-30 dakika sürer. Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı genellikle sırt, boyun ve kollarla sınırlıdır. Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı hakkında Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı Nasıl Yapılıyor? Fiziksel olarak birtakım hastalıkların tedavisine de yarayan Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı kan dolaşım sisteminizi etkilediği için aktif olarak organlarınızın çalışmasını ve uyarılmasını sağlar

Çalışma hayatına faydalı işyerinde sandalye masajı hakkında genellikle masaj yaptırmak için yeterli vakti olmayanların tercih ettiği sandalye masajları 10 ile 15 dakika gibi kısa süreler içerisinde yapılabiliyor. Masaj yapılırken tamamen oturur pozisyonda veya yatar pozisyonda kalabiliyorsunuz. Aromatik yağların kullanılmadığı bu masaj türünde en kısa sürede verim alabilmeniz için gerekli olan tüm işlemler özel üretime sahip olan masaj sandalyeleri tarafından yapılıyor. Sırt, boyun, ayak ve vücudun diğer tüm bölgelerine masaj yapabilen sandalyeler vücudunuzun kısa süre içerisinde rahatlayabilmesini sağlıyor.

indeks: zihin, beden, duygu, denge, canlılık, Spor, fiziksel sağlığı, zihinsel sağlığı, ruhsal sağlığı, stres, kas, Doku, Enerji,  sandalye masajı, Ofis,

https://faydaliyasam.com/pancar-kereviz-ve-havuc-suyu-ile-kanseri-bitirir/

https://www.naturlebens.com/zemzem-suyu-genclestirir/

https://www.bitkiveinsan.com/insanda-uzun-sac-anten-etkisiyle-duyargadir/

******

https://www.bitkiveinsan.com/guzelligin-sirri-kara-uzumdedir/

https://www.enerjistmasor.com/shiatsu-parmak-basinci-masaji-enerjiyi-duzenler/

https://www.humancurative.com/tahin-cocuklarin-beyin-ve-zekasini-gelistirir/

******

********

20 thoughts on “işyerinde Masaj Çalışma Hayatına Faydalıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir