Ofiste Masaj iş Yaşamına Yararlıdır

Ofiste Masaj iş Yaşamına Yararlıdır

Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı ilk olarak 80’li yıllarda Amerika’da ortaya çıkan bu masaj türü, gün boyunca masa başında çalışmakta olan çalışanlar için geliştirilmiştir. Ofiste profesyonel sandalye masajının amacı, iş yaşamındaki bireylere yönelik olması nedeniyle hizmet sunumunun kısa zamanda, maksimum rahatlıkla, en etkili kazanım vermeyi hedeflemektedir. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı, seansları minimum 10 dakikadan başlayan, özel tasarımlı taşınabilir koltukta günlük kıyafetlerle uygulanan, işyerine özgü mobil masaj türüdür.

Ofis masajının özellikleri, Ofiste profesyonel sandalye masajının özellikleri şunlardır, Uygulamanın yapıldığı süreçte ofiste uygulanması sebebi ile iş işleyişini bozmayacak şekilde kısa sürede uygulanmaktadır. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masaj ekipmanlarının tamamı taşınabilir ve yer değiştirilebilir olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı mesai saatlerinde uygulanan, seansları bakımından kısa süreli olan bir masaj türüdür. Bu özellikleri sayesinde Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı tüm kurumlara uygunluk gösterir, Zahmetsizdir ve kuruma kısa sürede kazandırılabilir. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajının tercih edilmesinde en önemli etken çalışanların, sağlıklı ve enerjik vücut yapısına sahip olmasıyla, yüksek motivasyon ve verimlilikle çalışma sergileyecek olmalarıdır. Bu tür aktivitelerin, çalışanın performansını olumlu yönde etkileyeceğinin farkında olan şirketler, ekonomik bütçeler ile çalışan motivasyonunu arttırma yolunu seçmekte ve dolaylı olarak çalışma verimliliğini arttırmaktadır. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajının çalışan üzerindeki olumlu etkilerine tanık olan firmalar İnsan Kaynakları programlarında yer vermeye başlamışlardır.


Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı son dönemlerde yayınlanan bilimsel araştırma ve çalışmalarda, iş yerinde yaşanan stresin sadece dikkati, motivasyonu ve verimliliği olumsuz etkilemekle kalmayıp, uzun süreçte kalp hastalıklarından başlayarak birçok mesleki hastalığa zemin hazırladığı görülmüştür. Bu araştırma ve çalışmalardan elde edilen verilere göre stres ile hem genel iş performansı düşmekte hem de sağlık sorunları nedeniyle işe devamsızlık artmaktadır. Uzun süre strese maruz kalan kişilerde kalp krizi, felç, ruhsal bozukluklar, gibi hastalıkların ortaya çıkma olasılığı iki kat artmaktadır. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masaj Ofiste profesyonel sandalye masajı (ergonomik koltuk/sandalye) MEB onaylı 608 saatlik sertifika programına tabi tutulan ve sınav sonrasında bu belgeyi almaya hak kazanan terapistler ve üniversitelerde eğitim görmüş, masaj dersi almış diplomalı yetkinliği olan sağlık profesyonelleri tarafından uygulanmaktadır.

Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajında kullanılan sandalyenin özelliği (ergonomik sandalye/koltuk) masaj uygulamasında kişinin cenin pozisyonunda durmasını sağlamaktadır. Cenin pozisyonu vücudun en rahat ettiği pozisyonlardan biridir. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajının yararları Çalışma koşulları nedeniyle uzun süre masa başında çalışan kişilerin, devamlı olarak aynı hareketleri tekrarlamaya bağlı meydana gelen fiziksel şekil bozuklukları sonucu ortaya çıkan ağrı sendromunu azaltır/yok eder. Strese bağlı olarak ortaya çıkan ruhsal ve fiziksel problemlerin etkilerini azaltır. Dikkat dağınıklığını azaltır. Dikkat dağınıklığının azalmasın ile iş kazaları azalır. Ofis çalışanlarının kronikleşmiş rahatsızlıkları (migren, sırt ağrısı…) bulunuyor ise medikal masaj ile rahatlama sağlanır, ağrı sendromu azalır veya tamamen geçer. İşverenin çalışanlarını düşündüğü bir uygulama olduğundan, çalışanın işyerine bakış açısını olumlu yönde etkiler. Böylece işveren ile personel arasında pozitif bir bağ kurulur. İnsan Kaynakları için ekonomik ve çalışanı motive edici bir uygulamadır. Ofis uygulamalı masajının uygulandığı alanlar
Eğitimler,
Üniversite şenlikleri,
İl içi, İl dışı organizasyon,
Bahar piknikleriniz,
Resmi/özel kurumsal firmalar,
Özel davetler, toplantılar
Fuar alanları,
Sempozyumlar, Kongreler, Konferanslar, Seminerler
Doğum günleri,
Bayi toplantıları,


Ofis uygulamalı masaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler. Sertifikalı profesyonel terapistler veya yetkinliği bulunun sağlık profesyonelleri tarafından uygulanması gerekmektedir. Uygulama yapılacak kişilerin masaj onam formu ile gerekli bilgilendirilmeleri yapılmalıdır. Bilgilendirme sonrasında masaja engel sağlık problemi olan kişiler masaja alınmaz. El temizliği önemli bir unsurdur. Kıyafet üzerinden uygulanıyor da olsa ellerin dezenfeksiyonu sağlanmalıdır. Bunun için çalışan tüm terapistler el hijyeni ve dezenfeksiyon eğitimine tabi tutulmalıdır. Ergonomik sandalyenin temizliği uygun ürünlerle sağlanmalı, yüzün temas ettiği kısma disposable (tek kullanımlık) ürünler kullanılmalıdır.
Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı olarak da bilinen sandalye masajı, hızlı bir şekilde uygulanması için en popüler yollardan biri haline geliyor. Genel olarak Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı, sağlık fuarları, havaalanları, alışveriş merkezleri ve kurumsal ortamlar da dahil olmak üzere çeşitli yerlerde yerinde uygulanır. Müşteriler tamamen giydirilmiş ve tedaviler genellikle 15-30 dakika sürer. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı genellikle sırt, boyun ve kollarla sınırlıdır. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı hakkında Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı Nasıl Yapılıyor? Fiziksel olarak birtakım hastalıkların tedavisine de yarayan Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı kan dolaşım sisteminizi etkilediği için aktif olarak organlarınızın çalışmasını ve uyarılmasını sağlar. Ayrıca uzun süre masa başında oturarak iş yapıyorsanız ve sırt ile boyun bölgenizde ağrı hissediyorsanız yine sandalye masajlarından yararlanarak tüm ağrılarınızın geçmesini sağlayabilirsiniz. Sadece sandalyede oturarak yararlanabileceğiniz bu masaj tekniği masa başında çalışan, yoğun bilgisayar kullanan kişiler için ideal bir masaj türüdür.


Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı Günümüzde bazı işletmelerin bünyesinde dahi yer verilen masaj sandalyeleri uygun maliyetler ve en az zaman ile masaj uygulamalarının olumlu etkilerini görebileceğiniz bir masaj türüdür. Gün boyunca yorulan personellerinizin iş verimliliğinin de artmasını sağlayabileceğiniz Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı sayesinde iş ilerleyişinizin aksamadan sürmesini sağlayabilirsiniz.Çalışanlar dışında kas ve iskelet sisteminde sorun yaşayan hastalar için de tavsiye edilen sandalye masajları geleneksel masaj yöntemleri ile aynı etkiyi elde edebileceğiniz bir masaj türüdür. Masajın sandalyede yapılıyor olması ve daha kısa sürede tamamlanabiliyor olması sizlere herhangi bir kayıp yaşatmaz. Günlük hayatınızı sürdürürken kısa bir süre ayırarak Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı hakkında Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı Faydaları Nelerdir? Masajın günümüzde tedavi amaçlı olarak da çok fazla kullanılıyor olması ve yaygınlaşması yeni masaj uygulamalarının da ortaya çıkmasına sebep oluyor. Gündelik hayatınızı zihinsel ve bedensel olarak daha pozitif bir çizgide yaşayabilmenizi sağlayan masaj uygulamaları profesyonel kişiler tarafından yapıldığı zaman olumlu etkileri kısa süre içerisinde ortaya çıkabiliyor. Masaj uygulamaları arasında son yıllarda popüler bir hale gelen Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı ise genellikle kısa süreli masaj uygulamalarını tercih eden kişiler için ideal oluyor.
Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı hakkında genellikle masaj yaptırmak için yeterli vakti olmayanların tercih ettiği sandalye masajları 10 ile 15 dakika gibi kısa süreler içerisinde yapılabiliyor. Masaj yapılırken tamamen oturur pozisyonda veya yatar pozisyonda kalabiliyorsunuz. Aromatik yağların kullanılmadığı bu masaj türünde en kısa sürede verim alabilmeniz için gerekli olan tüm işlemler özel üretime sahip olan masaj sandalyeleri tarafından yapılıyor. Sırt, boyun, ayak ve vücudun diğer tüm bölgelerine masaj yapabilen sandalyeler vücudunuzun kısa süre içerisinde rahatlayabilmesini sağlıyor. Ayrıca vücut ile birlikte zihinsel olarak da büyük bir rahatlığa kavuşabilmenizi sağlayan sandalye masajları daha sakin ve pozitif bir yaşantı sürmenize yol açıyor.

Gündelik hayatınızda sürekli olarak stresli olduğunuzu düşünüyorsanız ve stres yüzünden baş ağrıları çekiyor ya da iş performansınız ile gündelik aktivitelerinizde düşüş yaşadığınızı düşünüyorsanız, Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı hakkında mesai saatinin büyük bölümünü oturarak geçiren kişiler için geliştirilen “Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı”nın, kişilere iş yerlerinde masaj yaptırma imkanı sağladığını bildirdi. Yoğun iş temposunun özellikle uzun saatlerini masa başında geçirmek zorunda olan çalışanlar üzerinde olumsuz etkileri olduğunu kaydetti. Mesai saatinin büyük bölümünde hareket etmeden bilgisayar başında çalışmak zorunda kalan kişilerin boyun, sırt, bel ve bacaklarında sıkıntılar yaşadığına değinen Masaj hakkında Emre Karakaya, bu şartlarda çalışan kişilerin 40 dakikada bir bulundukları pozisyonu değiştirmesi gerektiğinin altını çizdi. Uzun saatlerini masa başında geçiren kişilerin oturdukları sandalye ve masalarını vücutlarına uygun hale getirmesinin önemine işaret etti. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı hakkında “İnsanların ofiste rahat edebilmeleri için bazı şeyleri bilmeleri lazım. Örneğin çalışanlar, beden ölçülerine uygun mobilyalar kullanılmalı. Masa başında çalışırken dirseklerin masaya paralel şekilde değmesi lazım. Böylece kolların ağırlığını masaya bindirmiş olursunuz. Dirsek, ön kol masada olmalı ve sadece el hareket etmeli. Eğer bilgisayar masasından uzak durulursa omuzlar hareket etmeye başlar ve bu da omuzlarda tutulmalara neden olur. Ayrıca sandalyenin çok yüksekte durmaması, bilgisayar ekranının göz seviyesinde olması gerekiyor. Kişiler sağlıklı çalışma ortamı için öncelikle masa ve sandalyesini kendi vücut ölçülerine uygun hale getirecek.” Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı hakkında Çalışanlar da teneffüse çıkmalı “Bilgisayar başında uzun süre geçiren kişiler, okullardaki ‘teneffüs saati’ gibi 40 dakikada bir yerinden kalkmalı veya oturduğu yerde bazı egzersiz hareketleri yapmalı” diyen Masaj hakkında Emre Karakaya, kişi uzun süre hareketsiz kaldığında vücuttaki kaslar ve dolaşım sisteminde rahatsızlıklar başlayacağına dikkati çekti. Masaj hakkında Emre Karakaya, “Özellikle uzun süre oturmalarda bacaklarda varis ve ödem oluşuyor. Vücut hareket etmediği zaman, kaslar kasılmayıp pasif durunca, aşağı doğru giden kan yer çekimine bağlı olarak yukarı çıkmakta zorlanıyor. Bunun sonucu olarak bacaklarda huzursuzluk başlıyor” dedi.

Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı hakkında İş yerinde “Şirket masajı” Nihat Masaj hakkında Emre Karakaya, ofiste uzun saatler geçiren ve kendisine zaman ayırmakta güçlük yaşayanlar için “Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı” adıyla yeni bir masaj türü geliştirildiğini de anlattı. Yurt dışında “iş yeri veya şirket masajı” olarak da adlandırılan bu masaj türünde kişinin uzanması gerekmediğini bildiren Masaj hakkında Emre Karakaya, özel geliştirilmiş bir sandalyeyle kişiye otururken masaj yapılabildiğini ifade etti. Emre Karakaya insan sağlığına yararlı bilgilendirdiği Ofiste profesyonel sandalye masajı hakkında “Günümüzde bu hizmeti sunan şirketler var. Bu kişiler masaj ihtiyacı olan çalışanların adreslerine gidiyorlar. Özel geliştirilmiş sandalye ortalama 15 kilo ağırlığında. Dolayısıyla istenen her yere taşınabiliyor. Bu masaj türünde yağ kullanılmıyor ve kişinin soyunmasına gerek duyulmuyor. Masaj kıyafet üzerinden yapılabiliyor. Boyun, baş, sırt, omuzlara 15-20 dakika kadar masaj yapılıyor.

indeks: Spor, fiziksel sağlığı, zihinsel sağlığı, ruhsal sağlığı, stres, kas, Doku, Enerji, Emre Karakaya, Enerjist Masör, sandalye masajı, Ofis Masajı, zihin, beden, duygu, denge, canlılık,

 

.

Rus Masajı Faydalıdır.

Adaçayı Depresyona iyi Gelir.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

—–

loading…

—–
—-
.

Bilgi kaynaklarımız:
www.enerjistmasor.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

www.google.com

UYARI:
Sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

—–


—–

25 thoughts on “Ofiste Masaj iş Yaşamına Yararlıdır

  1. Geri bildirim: xxx – MASAJ ve TERAPi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir