Bowen Tekniği Vücudu Rahatlatır.

Bowen Tekniği Vücudu Rahatlatır.
Adından da anlaşılacağı gibi, Emre Karakaya vücudu rahatlatan Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği Thomas Bowen tarafından 30 yıl önce geliştirildi. Parmak ve parmak kullanarak hafif dokunma ve “yuvarlanma” vuruşlarının uygulanmasını içerir. Bu teknik, diğer şeylerin yanı sıra dolaşım, lenf drenajı ve enerji tıkanıklığını gidermek için yumuşak dokuları manipüle etmek için çalışır . Emre Karakaya vücudu rahatlatan Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği son derece hafif ve yumuşak hareketleri içeren doğal bir tedavi şeklidir. Bu tedavinin inceliklerini ve derinliklerini anlamak için terapinin gerçekten yaşanması gerekir.

Genel anlamda Bowen tedavisi sadece hafif hareketlerden oluşur ve bu bir dizi hareket arasında belirgin aralıklarla veya dinlenme süreleriyle vücudun belli noktalarına uygulanır. Ancak sıradan bir gözlemcinin göremeyeceği şey Bowen tedavisinin tüm vücutta çok büyük ve rahatlatıcı etkisinin olmasıdır. Hastalar ilk tedavi deneyiminin ardından çoğu kez böyle yumuşak hareketlerin nasıl bu kadar güçlü etkisinin olabildiğini merak ederler. Bu etki sadece vücudun duruş ve yapısal sorunlarında (örneğin , sırt rahatsızlıkları, omuz tutulması) değil aynı zamanda genel sağlık durumlarında da görülmüştür. ‘Hafif dokunma’ tedavileri konusunda yapılan çeşitli araştırmalar, önemli sonuçlar almak için vücuda çok zorlayıcı hareketlerin uygulanmasının gerekmediğini göstermiştir. Aslında,dokunma ne kadar yumuşak olursa etkisinin o kadar çok ve büyük olduğu görülmektedir. Bowen tedavisinde vücuda çok hafif dokunularak belirli hareketler uygulanır ve bu hareketlerin seviyesi her hastanın hassasiyetine göre değişiklik gösterir. Tedavi sırasında terapist parmaklarını veya sadece baş parmaklarını kaslar, bağlar, tendonlar, fasyalar ve eklemler (ve bazen de direk sinirler üzerinde) üzerinde dolaştırıp vücutta bir iyileşme tepkisi almak için kullanır. Hiçbir şekilde dışarıdan zorlayıcı bir hareket uygulanmaz. Bu eylemin tek amacı vücudun kendi iyileşme yetisini dikkatlice uyararak vücudun cevap vermesine teşvik etmektir. Aktif kas sistemi, ve bağlantılı doku terapisi Emre Karakaya vücudu rahatlatan Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği Türk websitesine Hoşgeldiniz. 30 ülkede uygulanmakta olan Bowen Terapisi Avusturalyalı Tom Bowen tarafından geliştirilmiştir.

Bowen Nasıl Çalışır? Her sistem gibi beden de dengesini sağlayabilmek için sürekli hareket eder – ki buna homeostaz (homeostasis) denir. Beden fırsat tanındığında kendini iyileştirmek için doğal bir yeteneğe sahiptir. Ancak kişi gevşemeden hiç bir şey ona şifa aktaramaz. Beden dinlenirken sindirim, onarım modu (parasempatik aktivite) devrededir, sonrasında şifalanma süreci başlar. Bowen bedenin vites değiştirmesini ve parasempatik sinir sistemi uyarılması ile gevşemesini sağlar. Burada Bowen fasyayı (fascia) açarak kas ve tendonlardaki gerginliği azaltarak bedenle çalışır. Bu da . kemiklerin yeniden hizalanmasına yardım eder, eklemler tam aralıklarıyla kolaylıkla hareket edebilir, böylece daha fazla oksijen ve kan dolaşımı sağlanmış olur. Bedende açılan yer ile kendilerine daha fazla alan bulan organlar daha iyi çalışır, sinirler sıkışmaz, kaslar rahat hareket eder ve enerji akımı özgürleşir. Lenf sistemi toksinleri atmak için uyarılır, daha iyi çalışması için besin ve sıvıyı her bir hücreye taşır. Bu da bedenin kimyasal, hormonal ve elektrik sistemlerini etkilemekte, dolayısıyla duygularımıza ve düşüncelerimize katkı sağlamaktadır.
Bütün bunlar bedenin fasyası (fascia), duyu reseptörleri ve sinir sistemine yapılan nazik dokunuşlarla gerçekleşmektedir. Emre Karakaya vücudu rahatlatan Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği son derece hafif ve yumuşak hareketleri içeren ve vücudun kendini iyileştirmesine yardım eden doğal bir tedavi şeklidir. Avustralya’da Tom Bowen tarafından geliştirilmiş ve uygulandığı ülkelerde hızla yaygınlaşmaktadır. Bir seans yarım ila bir saat sürer ve tüm vücutta çok büyük ve rahatlatıcı etki başlatarak otonom sinir sistemi (periferik sinir sisteminin, istemsiz yapılan hareketleri ve organ fonksiyonlarının kontrolünü gerçekleştiren bölümü), bağışıklık ve hormonal sistemler ve lenf dolaşımı gibi büyük sistemlerin dengelenmesine yardımcı olur.

 

NASIL UYGULANIR? Bowen derneğine kayıtlı terapistler isimlerinden sonra BTA veya BTAA harflerini kullanma yetkisine sahip olur. Terapistin eğitim süreci uygulama ve yazılı değerlendirmelerin yanısıra bir dizi çalışmaları kapsamaktadır. Bunun dışında terapistlerin çoğunun fizyoterapi, osteopati, refleksoloji, masaj gibi alanlarda geçmişi bulunmaktadır. Bowen tedavisinde tedavi sırasında terapist parmaklarını kaslar, bağlar, tendonlar, fasyalar ve eklemler (ve bazen de direk sinirler üzerinde) üzerinde dolaştırıp vücutta bir iyileşme tepkisi almak için kullanır. ‘Hafif dokunma’ tedavileri konusunda yapılan çeşitli araştırmalar, önemli sonuçlar almak için vücuda çok zorlayıcı hareketlerin uygulanmasının gerekmediğini göstermiştir. Aslında, dokunma ne kadar yumuşak olursa etkisinin o kadar çok ve büyük olduğu görülmektedir. Hastalar ilk tedavi deneyiminin ardından çoğu kez böyle yumuşak hareketlerin nasıl bu kadar güçlü etkisinin olabildiğini merak ederler. Tedaviden sonra size bazı önerilerde bulunulacaktır ve durumunuza göre tedavi birkaç seans tekrarlanabilir. Bu tedavinin inceliklerini ve derinliklerini anlamak için terapinin gerçekten yaşanması gerekir.

KİMLERE YAPILABİLİR? Emre Karakaya vücudu rahatlatan Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği ne kadar güvenli? Emre Karakaya vücudu rahatlatan Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği çok yumuşak hareketler kullanılmasıyla en güvenilir tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul edilir. Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği o kadar yumuşak ve rahatlatıcı hareketlerden oluşmaktadır ki tedavi sırasında hastanın uykuya dalması sıkça rastlanan bir durumdur. Hareketlerin çok hafif ve yumuşak olması bebeklerden yaşlılara kadar tüm yaş grubundaki kişilerde görülebilecek birçok rahatsızlıklarda uygulanmasını sağlamaktadır. Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği ziyadesiyle yumuşaktır ve hamile kadınlardan yeni doğmuş bebeklere ve yaşlılara kadar herkes için uygun bulunmaktadır. Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği tedavisi hayvanlar üzerinde de uygulanmaktadır. İnsan vücudu, karmaşık bir müzik aleti gibi hatasız çalışmak için uygun akort edilmeye gereksinim duyar. Uygun şekilde akort edildiğinde ise kendine özgü tonunu yaratmak üzere titreşir ve eşsiz frekansına tekrar uyumlanır. Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği terapisinde yapılan bu yeniden uyumlama işlemidir.
Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği Kadın Sağlığı ve Gebelik
Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği terapisi adet sorunlarını düzenlemeye ve gebe kalmaya yardımcıdır. Gebelikle ilişkili ağrıların iyileşmesinde, leğen kemiğinin yeniden şekillenip bebeğin uygun pozisyonu almasında rol oynar. Bacak ağrıları, hazımsızlık, karpal tünel sendromu (el bileği ağrıları), alt bel bölgesi ağrıları gibi gebelik ile ilişkili semptomların çözülmesinde yardımcı olur. Normal doğumun daha kolay gerçekleşmesinde destekleyicidir. Bebeklerin doğum sonrası dönemde doğuma bağlı travmatik sorunları olmuşsa çözümünde ve ayrıca sindirim ve uyku ile ilgili sık karşılaşılan sorunlarında son derece etkili bir yöntemdir. Son derece nazik ve kolayca otururken ya da yan yatarken uygulanabilir. Teknik aşağıdaki durumlar için düşünülebilir: Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği ziyadesiyle yumuşaktır ve hamile kadınlardan yeni doğmuş bebeklere, çelimsizlere ve yaşlılara kadar herkes için uygun bulunmaktadır.
Bireyin iyileşme kapasitesi dahilinde travmatik yaralanmalardan, kronik hastalıklara kadar bir çok durumda iyileşmeye yardımcı olabilir. Herhangi bir yan etki rapor edilmemiştir. Teknik aşağıdaki durumlar için düşünülebilir:

endişe ve stress-bağlantılı durumlar sırt ağrısı, siyatik ve spinal sorunlar yeni doğan bebek sorunları (örneğin kolik, emzirme sorunları ve uyku-ilintili sorunlar sindirim ve barsak sorunları fibromyalgia, kronik yorgunluk sendromu ve ME genel kas sertliği jinekolojik rahatsızlıklar (örneğin şiddetli ve ağrılı adet dönemi, kısırlık ve lif sorunları gibi) baş ağrıları ve migren hormonal düzensizlikler eklem sorunları (örneğin tenis dirseği, tutulmuş omuzlar, ayak bileği ve diz incinmeleri gibi) diş tedavisi sonrası komplikasyonu, tempomandibular eklem sorunları ve çene bozuklukları ameliyat sonrası iyileşme solunum sorunları zorlamaya bağlı tekrarlayan incinmeler ve carpal tunnel syndrome (elde medianus’un dağıldığı bölgelerde duyulan ağrı, duygusuzluk ve karıncalanma hissi) spor yaralanmaları darbeye bağlı yaralanmalar Endişe ve stres ile bağlantılı ruhsal durumlar Sırt ağrısı, siyatik ve omurga sorunları Sindirim ve barsak sorunları Fibromyalji, ve genel kas sertliği Kronik Yorgunluk Sendromu Jinekolojik rahatsızlıklar (örneğin şiddetli ve ağrılı adet dönemi, kısırlık vs.) Hormonal düzensizlikler Baş ağrıları ve migren Eklem sorunları (örneğin tenis dirseği, tutulmuş omuzlar, ayak bileği ve diz incinmeleri gibi) Zorlamaya bağlı tekrarlayan incinmeler ve Karpal Tunel sendromu (elde duyulan ağrı, duygusuzluk ve karıncalanma hissi) Spor ve darbe yaralanmaları Diş tedavisi sonrası tempomandibular eklem sorunları ve çene bozuklukları Ameliyat sonrası iyileşme Solunum sorunları; astım, alerjiler Gebelikte sık görülen sorunlar ve doğum eyleminin desteklenmesi Yeni doğan bebek sorunları (örneğin kolik, emzirme ve uykusuzluk)

 


Yoğun tedavi alınan ağır hastalıklardan sonra toksik madde atılımını hızlandırmak ve iyileşme sürecini desteklemek için Yine öğrenmek kadar öğrendiklerimi paylaşmayı ve hatta birlikte öğrenmeyi de çok seviyorum. Bu nedenle Genel Pratisyen eğiticisi olarak farklı bölgelerde çalıştım. Mesleki anlamda çalışmalarımızı değerlendirirken özellikle erken tanı çalışmaları yaptığımız halde bile bireylerin bu geri bildirimleri değerlendirmediklerini ya da değerlendiremediklerini izledim ve Psikolojiye ilgim arttı. Bu dönemde insan eliyle oluşturulmuş travmalar alanında beş yıllık bir deneyimim oldu. Bireysel ve toplumsal travmaların yüzyıllar süren etkilerinin ve iyileşebilmedeki rollerini deneyimledim. Almanya’dan Türkiye’ye gelerek eğitim veren Güney Almanya Psikoterapi Akademisinin eğitmenleri ile Dinamik Psikoterapi ve Grup Psikoterapisi Eğitimleri sürecini tamamladım. Burada bireysel ve grup öz deneyimi yaşarken grup dinamiklerini ve dramayı öğrenmek istedim ve İzmir’de Psikodrama Enstitüsü’nde yardımcı terapistlik sürecimi tamamladım, Almanya’daki uygulamalar ve homeopatinin insan psişesi üzerindeki etkilerini eğitmenlerimden de işittikten sonra Alman bir hekimin İzmir’e gelerek verdiği Homeopati eğitimini aldım. Ayrıca Avustralya kökenli bir bütüncül beden terapisi olan Bowen Terapisi eğitimini aldım. Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği için bedenin homeopatisi adı da verilmektedir. Halen aile ve sistem dizimleri terapistliği eğitim sürecine de devam ediyorum. Hedefim kendimi bilebilmek, bütüncül sağlık hizmetlerini mesleki pratiğim olarak uygulayıp, yaygınlaşmasına katkıda bulunabilmektir. Şu ana dek öğrendiğim en önemli şey doğanın bizim dışımızda bir varlık olmadığı bizim doğa ile bir ve bütün olduğumuzdur. Bizim her şeyi yeniden yapılandırmamız değil doğanın işleyişine yardımcı olmamız iyidir. Aynı şekilde insan da fiziksel ruhsal ve sosyal olarak bir ve bütündür. Kendini iyileştirme ve dengeye gelme gücü vardır. Yapılması gereken ona yardım edebilmektir. Sağlık alanında en önemli önleyici yaklaşımlar gebelik ve doğum ile bir insan hayatının normal başlamasına yardımcı olabilmekle başlamaktadır. Yapmamız gereken kendimizi doğanın işleyişine bırakmak ve mucizelere eşlik etmektir. Bebeklerin anne karnında ve doğumda yaşadıklarını artık anımsadıklarını biliyoruz. Eğer anne adaylarını normal doğum için nazik ve bütüncül bir şekilde desteklemeye yardımcı olabilirsek Dünya Anaya ve toplumumuza da hizmet etmiş olacağımızı düşünüyorum…
indeks: Gebelik, bebe, Diş tedavisi, Spor, fiziksel sağlığı, zihinsel sağlığı, ruhsal sağlığı, stres, kas, Doku, Enerji, Emre Karakaya, Enerjist Masör, Emre Karakaya vücudu rahatlatan bowen tekniği,

 

.

Rus Masajı Faydalıdır.

Adaçayı Depresyona iyi Gelir.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

—–

loading…

—–
—-
.

Bilgi kaynaklarımız:
www.enerjistmasor.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

www.google.com

UYARI:
Sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

—–


—–

5 thoughts on “Bowen Tekniği Vücudu Rahatlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir