Masajda Alexander Tekniği Strese Azaltır.

Masajda Alexander Tekniği Strese Azaltır.
Emre Karakaya göre Alexander Tekniği “herhangi bir faaliyeti nasıl yerine getirdiğine bilinçli olarak katılmak, kişinin o faaliyeti alışkanlık biçimini bilinçli olarak engellemek ve daha sonra bilinçli olarak daha koordineli bir şekilde yönlendirmek” anlamına geliyor.

Emre Karakaya bu teknik hakkında şunları ekledi ve Austrenian sanatçısı FM Alexander tarafından 19. yüzyılın sonlarında geliştirilen Alexander Tekniği, spesifik hastalıkları, rahatsızlıkları veya rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan masajın veya karoserinin aksine;

Daha ziyade, hareketle ilişkili olarak kişinin kendi gözlemini geliştirmek için tasarlanmış bir eğitim biçimi. Alexander Tekniği’nin öğretim üyeleri, hareketi değerlendirmek için hareketsiz elle tutulur yöntemleri kullanır, Ardından öğrencileri hareketlerinden daha fazla haberdar olmaları konusunda eğitirler ve vücudun fiziksel stresini azaltmak ve performansı artırmak için belirli değişiklikleri gerçekleştirirler. enerjistmasor Emre Karakaya araştırmalarında 2010’da 60 kişi farklı Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği çeşitlerinin yağ dokularını azaltmadaki etkinliği üzerine bir araştırmaya katıldı. Katılımcılar üç gruba bölündü ve bir gruba mekanik Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği terapisi, bir gruba manuel lenfatik drenaj, bir gruba ise bağ doku masajı uygulandı. Emre Karakaya şöyle devam etti. Sonuçlar çok ilginçti, üç grup da uyluk bölgelerinin çevresinde küçülme, karın bölgesindeki yağ oranında azalma ve bel / kalça oranında iyileşme yaşadılar. Uyluk çevresi alanında en büyük gelişim bağ doku masajı alan grupta görüldü. Mekanik Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği alanlar ise karındaki yağ kaybında en iyi sonuçları aldı.

Bu, pratikte şu anlama gelmekte; Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği vücut boyutuna ve şekline neredeyse anında etki etse bile, ciddi sonuçlar görmek ve kiloyu korumak için yaşam tarzı ve alışkanlıklarda da değişiklik yapmak gereklidir. Masajın vücuda başlıca etkileri şu şekilde sıralanabilir: Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği Dolaşımı İyileştirir Bütün vücut masajı dolaşımınızı iyileştirir. Böylelikle kan besleyici maddeler açısından daha zengin olur, dokularınıza oksijen taşır ve metabolizmanın atıklarını giderir. Bu atıklar idrar olarak böbreklerden atılır. Yani eğer masajdan kısa süre sonra idrara çıkmak isterseniz, bu iyi bir işarettir. Eğer fazla kilolarınızdan bir kısmının vücudun su tutmasından olduğunu biliyorsanız Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği özellikle faydalı olacaktır.

Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği Kas Yapısını Geliştirir Düzenli masaj gerginliği giderir, rahatlamayı sağlar ve kuvvetli Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği uygulandığı yerlerde (mesela basenlerin ve uylukların üstünde) selülit görüntüsünü de azaltabilir. Yoğun Fiziksel Aktivite Sonrasında Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği İyileşme Süresini Kısaltır Eğer spor salonuna veya havuza gitmemenizin sebeplerinden biri egzersizin ertesi günü hissettiğiniz ağrılarsa masajdan iyisini aramayın. Çalışmadan sonra hemen bir Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği yaptırın. Bu masaj bazen etkinlik sonrası Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği olarak anılır ve egzersiz sırasında solunum sonucunda kaslarda biriken laktik asit ve diğer ürünlerin temizlenmesi için yapılır. Sonuç olarak ya hiç ağrı hissetmez ya da daha az hissederseniz ve sonraki egzersizden önce daha olumlu bir bakış açınız olur. Spor masajı terapistleri bu Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği türünde özellikle etkilidirler.

Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği Stresle Baş Etmeye Yardımcıdır. Eğer kilo alımında stres önemli bir faktörse, rahatlatıcı veya iyileştirici bir masajla sakinleşmek, endişelenmeyi durdurmak, duygusal sebeplerle yeme alışkanlıklarını kırmak için faydalı olacaktır. Her ne kadar her tüm Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği türleri kilo verme sürecinizde size yardımcı olacak olsa da özel bir bahsi hak eden türleri vardır. Manuel Lenfatik Drenaj Masajı: Eğer vücudunuzda çok fazla su tutuluyorsa bu çok nazik Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği şekli özellikle etkilidir. Manuel lenfatik drenajın kollardaki ve bacaklardaki sonuçları özellikle çok ciddi olabilir.

Karın Bölgesinde Kendine Masaj: Eğer kabızlığa veya düzensiz bağırsak hareketlerine meyilli iseniz karın bölgesinde düzenli Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği çok büyük fark yaratabilir. Bunun uzun bir vakit alması gerekmez, sadece sağ kalçadan başlayarak, karın bölgenize saat yönünde hareketlerle Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği yapın. Bu şekilde yiyeceğin bağırsaktaki hareketinin yönünde çalışıyor olacaksınız. Bunu günde iki kez, üç dakika boyunca yapmak kabızlığı rahatlatmaya yardımcı olur, karın kaslarının yapısını geliştirir ve birkaç haftada göbeğinize veda edebilirsiniz. Selülitli Bölgelerde Kuvvetli Masaj: Emre Karakaya www.enerjistmasor.com sitemizde şunları paylaştı Alexander Tekniği terapistinizden yarım saat boyunca sadece bacaklara, kalçalara ve uyluklara odaklanmasını isteyin. Eğer terapi çok kuvvetliyse ve birçok vurmalı hareket içeriyorsa birkaç gün içinde gözle görülür gelişme elde edebilirsiniz. Düzenli olarak bu masajı yaparak ve fiziksel egzersizle, diyetinizde bir değişiklik yapmadan bile daha küçük beden kıyafetlere girmeniz mümkün.

indeks: Alexander Tekniği, spesifik hastalıklar, Selülitli, stres, kabızlık, kas, faysa, yara dokusu, Doku, Enerji, Emre Karakaya, Enerjist Masör, bağ dokusu, fasyaya, fizyoterapist, terapötik,

 

.

Rus Masajı Faydalıdır.

Adaçayı Depresyona iyi Gelir.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

http://www.bitkiveinsan.com/kizilcik-saglikli-cinsel-yasam-saglar/

—–

loading…

—–
—-
.

Bilgi kaynaklarımız:
www.enerjistmasor.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

www.google.com

UYARI:
Sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

—–


—–

21 thoughts on “Masajda Alexander Tekniği Strese Azaltır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir