Lacivert Renk Ruh ve Sinir Bozukluğuna Tedavidir.-6

Lacivert Renk Ruh ve Sinir Bozukluğuna Tedavidir-6
Bu durum halk sağlığını tehdit etmektedir. Konu ile ilgili yasal düzenlemeler olmasına karşın yetersiz denetim, kimi basın yayın kuruluşlarının bu kişi ve kurumları sorumlu yayıncılık anlayışı ile bağdaşmadığını düşündüğümüz programlarla kamuoyuna tanıtmaları sorunun boyutlarını daha da büyütmektedir. Türkiye Psikiyatri Derneği bu konuda basını ve kamuoyunu bilgilendirme sorumluluğu hissetmektedir. Ülkemizde, toplumun birçok kesiminde Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renk sorunlarla uğraşan meslek gruplarının tanımlaması yeterince bilinmemektedir. Örneğin sıklıkla psikolog yada psikiyatrist kavramları aynı anlamda kullanılmaktadır. Bu kullanım ile aslında aldıkları eğitim olarak çok farklı olan iki grup birbirine karıştırılmaktır. 2006 yılında Gaziantep’te 500 kişi üzerinde yapılan bir araştırma sonuçlarına göre araştırmaya katılanların %56.6’sı psikologları konuşma yoluyla, psikiyatristleri ise ilaçla tedavi eden kimse olarak değerlendirmiştir.

Ya Renkler Olmasaydı? Renksiz bir dünya olsaydı yaşadığımız mekan,  her şey tek renk üzerine Nasıl olurdu yaşam hiç düşündünüz mü? Tek düzeliği,  renksizliği ve zamansızlığı… Renkler hayatın vazgeçilmezlerinden… Yaratılmış her şey Yaratan’dan ötürü zaten güzel Aynen öyle de yaratılan bütün renkler de özel Siyah olmasa beyazın kıymeti bilinmezdi Kırmızı olmasa,  yeşil tek başına güzelliğini sergileyemezdi Renkler kadar birbirine tezat duygularda özel Özlem olmasa vuslatların kıymeti bilinmezdi Gözyaşları olmasa,  gözlerimizden süzülen,  dudaklarımızdaki tebessümlerin ne anlamı kalırdı? Yaratılmış her şey diğer tezadı ile dengede Mıknatıslarda dahi kuzey güneyi çeker İki aynı kutup birbirini iter Gökyüzünün mavisini yitirdiğini evrendeki tüm renklerin birbirine karışıp neticede alelâde bir gri rengin tüm dünyaya hakim olduğunu hayal edin lütfen… Yiyeceklerin çekici renklerini silin gözlerinizden Afiyetle içtiğiniz çorba ile tabağınızın,  tabak ile kaşığınızın hatta elinizin,  kaşınızın aynı renk olduğunu düşünün Sevdiğiniz insanı nasıl ayır ederdiniz diğer hemcinslerinden? Ya beslenme nasıl olurdu? Çiçeğin kokusunu duyabilmek ama rengini görememek ne kadar tatmin ederdi bizi?

Evren içinde pek de dikkate değer bulmadığımız bu küçük ayrıntıyı yitirdiğimizi düşünelim bir anlığına Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkYitirilen birçok güzellik gibi nasıl da büyürdü gerekliliği gözümüzde… Denizin,  bulutların ve gökyüzünün rengi aynı,  balıkların rengi aynı… Her şey tek düze ve hep aynı Sonsuzluğa aşık insanoğlu için ızdırap dolu olurdu yaşam Oysa dünya öyle güzel renklerle donatılmış ve bu minik “renk” dediğimiz detaya öyle güzel vazifeler yüklenmiş ki İnsanın sadece renkler için dahi her gün şükretmesi gerekiyor.  kullanılış ustalığı da,  sihirli renkler dünyasının başka bir muamması Öyle ki,  karpuzun rengi kırmızı Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkZamanımızın araştırmaları insanların kırmızı rengini daha çok tükettiğini kanıtlıyor ve yazın en kavuran sıcaklarında merhametlilerin en merhametlisi olan Rabbimiz biz aciz kulları için kırmızı şerbet toplarını yaratıyor.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkUzmanlar yazın şekerli sıvılar tüketmemizi önerirken her şeyi Yaratan Allah (C.  C.  ) zaten kulları için gerekli besin ve gıdaları önceden hazırlayıp onların tam da en ihtiyaç duydukları anlarda onlara gönderiveriyor.  Yine bir araştırma,  insanoğlunun “canım çekti” dediği şeylerin,  aslında metabolizmasının ihtiyacından kaynaklandığını kanıtlıyor Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkYani grip olacak bir insanın canı portakal istiyorsa bu bir tesadüf değil Bilakis,  Rabbimiz Allah’ın (C.  C.  ) hastalıkla mücadelede yarattığı vücut için takdir ettiği bir lütfu Aynen öyle de,  renginin Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renk,  aromasının hoş kokulu olması da ayrı bir ustalık Renkler aynı zamanda bir savunma mekanizması Siyah beyaz çizgileriyle aslanların gözlerini kamaştıran zebralar yaşamlarını,  Allâh’ın (C.  C.  ) lütfettiği renklerine borçlular Güzel kelebekler,  kanatlarındaki göz şeklinde boyanmış benekleri ile bir çok düşmanlarını kendilerinden uzaklaştırabilmektedirler Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkdeğiştirmede özel yaratılan hayvanlardan bir diğeri olan bukelamunu bulunduğu ortamdan,  renkleri itibariyle soyutlamak neredeyse imkansızdır

Renklerle tedavi Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkBiliyoruz ki evrende var olan her şey kendine özgü bir titreşime sahiptir.  Renkler de bir ışık frekansının belli orandaki yoğunlaşması sonucunda ortaya çıkar.  Elektromanyetik yelpazeye baktığımızda,  yelpazedeki her rengin kendine özgü bir titreşime sahip olduğunu görürüz.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkAynı şekilde,  insan vücudundaki hücre,  organ,  kas ve kemik de belirli bir frekansla titreşir.  Bu frekansın değişmesi,  hastalığa sebep olur.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkbu değişikliklerin birçok nedeni vardır ama bu nedenlerin en büyüğü içinde bulunduğumuz ruhsal durumlar ve negatif düşüncelerdir.  (Streslerdir.  ) Renkleri tek başına ya da başka bir tedavi yöntemiyle birlikte,  beden titreşimlerini düzeltmek ve sağlığı temin etmek için kullanabiliriz.  Eğer vücudumuzun bir hücresi yanlış bir frekanstaysa,  bu durum elektromanyetik alanı etkiler.  Bu hücrenin bulunduğu organ ve bedeni çevreleyen auramızın da kötü etkilenmesine neden olur.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkeğer bir rengin frekansını kullanarak,  bu organın yeniden doğru titreşmesini sağlarsak,  yani hasta olan bölgeye gerekli olan rengi verirsek,  değişmiş olan titreşimi yeniden dengeye kavuşturabiliriz.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkçünkü beden,  uygun şartlar altında,  her zaman,  orijinal yapısını yeniden kazanma eğilimine sahiptir.  Sağlıklı yaşamanın bir koşulu da,  bedendeki renk enerjilerinin uygun bir denge halinde bulunmasıdır.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkbu denge durumunun bozulması hastalığı doğurur.  Renkle tedavi biliminin gayesi,  bedendeki renk enerjileri arasındaki doğal dengeyi yeniden inşa etmek yoluyla hastalıklarla mücadele etmektir.

Renklerle bedenimizin enerji merkezleri arasındaki ilişkisi Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renklerin özelliklerine girmeden önce renklerle bedenimizdeki enerji merkezleri arasındaki ilişkiden söz etmek istiyorum.  Vücudumuzda 7 tane “enerji merkezi” vardır.  Bunların her birinin kendine ait bir rengi vardır.  Yani her bir enerji merkezinin kendine ait bir ana rengi vardır.  Fakat bu enerji merkezleri diğer renklerden de yardım alabilirler.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkHer bir enerji merkezinin kendi rengine ana renk,  yardım aldığı renge de ara renk veya tamamlayıcı renk diyoruz.  Ana ve ara renkler çeşitli nedenlerden dolayı dengesi bozulmuş enerji merkezlerinin dengeye gelmesinde,  birbirleriyle tamamlayıcı unsurlar oluştururlar.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkHerhangi bir tedavide kullanılan ana ve tamamlayıcı renk tablosu şöyledir.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkler bize birçok biçimde ve görünüşte görünüyor.  Bizler özgür gözle en az 2000 farklı renk tonunu algılayabiliriz.  Odanın bütün resmi ve sinerjisi farklı renklerin kombinasyonu ile yaratılır.  Gerçek şu ki,  renkli bir dünya vasıtasıyla tüm görsel izlenimlerimizin % 87’sini elde ediyoruz.  İnsanlar renkleri kullanır ve bu şekilde kendisini ifade eder.

Biraz şansa mı ihtiyacınız var? Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkBunu kırmızı bir kazak giyerek,  bir portakal yiyerek ya da elmas bir yüzük takarak sağlayabilirsiniz.  Hint geleneğine göre hayatınızda şans yaratmak ve aynı anda mutlulukla sağlığı teşvik etmek çevrenizde hangi rengin hakim olması gerektiğini bulmanıza bağlı.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renk”Bir insanın kendini iyi hissetmesi chakra’larına (insan vücudundaki yedi ana nokta) veya vücut ve buna bağlı fizik enerjisine bağlıdır” diye açıklıyor The Indian Luck Book (Hint Şans Kitabı)’nın yazarı Monisha Bharadvvaj.  “Her chakra negatif ya da pozitif titreşimleri çeker ve özel bir renge bağlıdır.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkbu rengi giymek sizin daha dengeli,  mutlu,  kontrollü olmanıza yardımcı olur ve buna bağlı olarak dışarıdan aldığınız tepkileri de etkiler.  “Kıymetli taşların gücü de aynı şekilde işler.  “Kıymetli taşlar chakra’lar üzerinde etkisi olan elektromanyetik enerji yayar, ” diyor Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkMonisha.  “Renklerine ve etkilenen chakra’ya göre kıymetli taşlar canlılığı arttırabilir,  olumsuz etkileri önler,  sağlığı korur,  kazaları önlemek için gerekli enerjiyi verir ve gelişmeyi hızlandırır.  ” Öyleyse kullandığımız renklere dikkat edelim.  İyi şanslar.  Giydiğiniz Renkler Chakra’larınızı,  Mutluluğunuzu ve Ruh Halinizi Etkiliyor.  Güneş ışığının sahip olduğu elektromanyetik enerji dünyamızdaki doğal yaşamı devam ettirir.  Işık yeterince alınmazsa canlılar hayat enerjisini tam olarak alamayacaklarından kendilerini sağlıksız,  mutsuz ve sevgisiz hissederler.  Renk terapisi metabolizmanın sağlıklı ve dengeli bir şekilde çalışmasını sağlamak için renk enerjilerinden faydalanmak için yapılan terapidir.  İhtiyaç olan renk vucuda çeşitli yöntemlerle sağlanır.  Reiki,  müzik,  sarjlı sular ve renk şuruplarıyla ihtiyaç duyulan renk vücuda yüklenir.

Renk bir enerjidir.  Giysilerimiz bizim hem ayıracımız hemde renk süzgeçimizdir.  Renklerin büyülü dünyası hakkında fikir sahibi olmak için her şeyden önce ışık kavramını incelememiz gerek ışık rengi oluşturan bir tür elektromanyetik enerjidir.  Güneş tarafından,  çeşitli dalga boylarında üretilen bu enerji,  nesnelerden yansıyıp gözümüz tarafından algılandığa ışığı görmüş oluruz.  Aslında çevremizde bulunan ve görebildiğimiz her şey,  ışığın yansımasıdır.  Örneğin koyu renkte görünen nesneler,  parlak nesnelere oranla daha çok ışık emerler ve böylece göze daha az ışık yansıtırlar.  Açık renkli nesneler ise,  daha çok ışık yansıtarak parlaklık ve yoğunluk yanılsamasına yol açarlar.  Parlak olarak algıladığımız objeler çok ışık yansıtırlar.  Işığı oluşturan dalga boylarının hızları,  bir ortamdan ötekine geçerken değişiklikler gösterir.  Renk,  ışığın ayrılmaz bir parçasıdır.  Işık değişik dalga boylarına dönüştüğünde çeşitli renkler ortaya çıkar.  Ancak gökkuşağını oluşturan yedi renk,  bütün renk spektrumunun sadece çok küçük bir bölümüdür.  Gerçekte her rengin birçok tonu ve çeşidi vardır.  Her rengin kendine has bir emme ve yansıtma özelliği bulunur.  Kromoterapi adıyla bilinen renk tedavisi eski Mısır’da,  Çin’de ve Hindistan’da çok eskiden beri biliniyordu.  Bu tedavi yöntemi insanda bazı renklere ait merkezler olduğu teorisinden yola çıkmaktadır.  Chakra adı verilen bu merkezler belirli organları yönetir.  Bunlar belirli renklerle de uyum halindedir.  Organik veya psikolojik nedenlerden dolayı bu merkezler görevlerini yapamaz duruma gelince,  hem idare ettikleri organlarda bazı hastalık belirtileri görülmeye başlanır,  hem de uyum halinde bulundukları renk titreşimleri azalarak bu renge olan ihtiyaçları artar.  Kromoterapi de bu duruma gelen hastaya aksayan chakranın rengiyle ilgili tedavi uygulanır.  Ayrıca bu merkezin uyum hali içinde bulunduğu renkle ilgili besinler tavsiye edilir.  Bazen bu renk merkezi ile ilgili metaller taşınması da önerilebilir.  Tedavi esnasındaki süre kromoterapi uzmanının tavsiyesine göre yapılır.

Günlük yaşantımızda hepimizin renklerden etkilendiği bilinen bir gerçektir.  Bulunduğumuz mekanlarda canlı renkler bize huzur ve mutluluk verirken,  donuk ve soluk renkler ise bizlere sıkıntı verir.  Renkler karşısında neden değişik ruh halleri yaşıyoruz? Ruh halimizi,  renkler ne yönde etkiler? Renklerin gizemli dünyasını öğrenmek istiyorsak önce ışığın ne olduğunu anlamamız gerekir.  Işık,  şekli ve rengi oluşturan,  bir tür elektromanyetik enerjidir.  Güneş tarafından çeşitli dalga boylarında üretilen bu enerji,  cisimlerden yansıyıp,  gözümüz tarafından algılandığında,  ışığı görmüş oluruz.  Aslında çevremizde bulunan ve görebildiğimiz her şey,  ışığın bir yansımasıdır.  Işık bir cisme çarparak yansıma yapana dek,  gözümüzle görebilme olanağımız yoktur.  Renk ise,  ışığın ayrılmaz bir parçasıdır.  Işık,  değişik dalga boylarına dönüştüğünde,  emildiğinde veya kırıldığında çeşitli renkler ortaya çıkar.  Bu tıpkı bir prizmayı güneş ışığına doğru tutmaya benzer.  Ne var ki gökkuşağını oluşturan renkler,  renk tayfının küçük bir bölümüdür.  Gerçekte her rengin bir çok tonu ve çeşidi vardır.  Her rengin kendine has bir emme ve yansıtma özelliği mevcuttur.  Cisimler ise,  güneş ışığını oluşturan renkleri kendi özelliklerine bağlı olarak,  emer ve yansıtırlar.  Renk,  bir ışık frekansının belli oranda yoğunlaşması sonucunda ortaya çıkar.  Renkleri kendi içlerinde ise,  üç temel gruba ayırabiliriz.  Birincisi; kırmızı,  sarı ve mavi’nin bulunduğu ana renkler grubudur.  İkincisi,  bu üç rengin çeşitli kombinasyonlarda biraraya getirilmesi sonucunda oluşan gruptur.  Örneğin: Sarı+mavi=Yeşil,  Kırmızı+sarı= Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renk,  Kırmızı+mavi=Mor gibi.  İlk gruptaki renklerle,  ikinci gruptaki renklerin karıştırılması sonucunda ise,  üçüncü grup renkler oluşur.  Renkler,  dünyamızda 4 Ana Unsur olan: Hava, Toprak, Su, Ateş ile birebir etkileşimleri vardır.  Kırmızı renk Ateş’i,  Sarı renk Hava’yı,  Yeşil renk Su’yu,  Mavi renk ise Toprak’ı simgeler.  Makro uzayda ise,  Renk evrenleri vardır ve 2 Ana Renk’den oluşur,  bunlar; Kırmızı Ötesi Evrenler ve Mor Ötesi Evrenlerdir.  Kırmızı ötesinde yer alan evrenler (cehennemler) sıcak ve yakıcı,  Mor Ötesi Evrenler (cennetler) ise huzur verici ve ilahidir.  Renklerin bir başka özelliği ise,  bilinç dünyamızın en derin noktalarına kadar uyarma gücüne sahip olmalarıdır.  Her insanın renklere karşı verdiği tepki farklıdır.  Bir insana huzur veren mavi renk,  bir diğerine soğuk veya itici gelebilir.  Veya birine heyecan veren kırmızı,  bir diğerine üzün verebilir.  İnsanların renkten etkilenmelerini meydana getiren olgular,  kişilik oluşumları,  hayat koşulları ve bilinçaltında bastırılmış olan isteklerdir.  Bazı insanlar hangi renkle barışık olduklarını bilirken bazıları ise bu konuda tamamen bilinçsizdir.  İnsanlar renk seçerken,  o rengin kendilerine getireceği yararı veya zararı düşünmezler.  Sonuçta her renk,  kendine özgü bazı tedavi edici ve dengeleyici unsurları da içersinde taşır.  Renk bilim nedir ve Nasıl doğmuştur? Tarihe baktığımızda eski Mısırlıların renklere ve renklerle yapılan şifaya çok önem verdiğini görebiliriz.  Bu sebepten Karnak ve Teb gibi tapınaklarda renk kullanmışlar ve renk şifacılığını pekiştirmek için,  renk salonları inşa etmişlerdir.  Aynı şeyi kadim Hind ve Çin uygarlıklarında da görebiliyoruz.

Oradaki şifacı din adamları da insanın yedi katlı doğası ile güneş tayfının yedi rengi arasındaki bağlantıyı temel alarak,  bir renk bilim sistemi kur muşlardır.  1670 yılında İngiliz fizikçi Ishaac Newton,  karanlık bir odada güneş ışığının önce bir delikten odaya girmesini sağlamış,  sonra bu ışığın önüne bir prizma koyarak parçalanış halini bir beyaz perdeye aksettirerek,  yedi rengi elde etmiştir.  Newton,  beyaz perde üzerindeki renklerin bir sıra ile dizilişine Spektrum Solares (Güneş tayfı) adını vermiştir.  Daha sonra güneş ışığını meydana getiren renk tayfı üzerinde araştırmalarına devam ederek,  renk bilimini,  bir bilim dalı olarak ortaya koymuştur.  Newton’dan sonra Chevreul,  Helmhotz,  Young gibi fizikçiler ve kimyagerler,  bu proje üzerine eğilerek çalışmaları hızlandırmışlardır.  Ancak günümüzde fizik ve metafizik alanında yapılan araştırmalar,  renklerin bir terapi aracı olarak kullanılabileceğini ortaya koymuştur.  Bugün dünyada birçok psikolog ve psikiyatr renkleri bir terapi aracı olarak kullanmaktadır.  Dünyanın her tarafında bilinen bir atasözü vardır: “Güneş giren eve doktor girmez.  ” Işık,  tabiatın bir ilacı ve en güzel tedavi aracıdır.  Işığın,  insanlar ve bitkiler üzerindeki fiziksel etkilerini hepimiz biliyoruz.  Kaynağını güneşten alan ışık,  elektromanyetik enerjilerle doludur.

Bu enerjiler dünyadaki doğal hayatı devam ettirirler.  Bitkiler,  güneşten gelen enerjiyi yapraklarında bulunan klorofil sayesinde yakalar ve karmaşık moleküllere dönüştürür.  Bu da bitkinin canlılığının devamını sağlar.  Bu olaya kısaca fotosentez diyoruz.  İşte ışık ile hayat arasındaki bağlantı!.  Işık eksik ve yetersiz olduğu zaman,  canlılar yeterli hayat enerjisini alamayacaklarından kendilerini sağlıksız mutsuz ve sevgisiz canlılar yeterli hayat enerjisini alamayacaklarından kendilerini sağlıksız,  mutsuz ve sevgisiz hissederler.  Renk terapisi,  metabolizmada sağlıklı bir denge sağlamak için renk enerjilerinden faydalanma işlemidir.  Araştırmalar bize göstermiştir ki,  insanda bedeni kuşatan elektromanyetik bir alan vardır.  Buna Aura veya enerji beden adı verilir.  Bedenimizi bulut gibi saran bu enerji alanı,  ışık,  (renk) elektrik,  ısı,  ses,  manyetik ve elektromanyetik etkiler ile sürekli olarak etkileşimdedir.  Ayrıca bu enerji alanı içinde yedi adet de,  chakra adını verdiğimiz enerji dağıtım merkezleri vardır.  Chakra’lar bedene giren ve beden tarafından yayılan enerjilerin oranlarını düzenlerler.  Ayrıca bedendeki fiziksel,  duygusal,  zihinsel ve ruhsal fonksiyonların yerine getirilmesi için gerekli olan enerjiyi emerek,  bunları ihtiyaç duyulan bölgelere dağıtırlar.  Her bir chakra ayrı bir renge sahiptir.  Chakraların fiziksel bedene doğrudan bağlı oldukları tek yer,  salgı bezleri ve omurga sistemidir.  Enerji merkezleri vasıtasıyla emilen enerjilerin vücuda yayılması,  dolaşım ve sinir sistemlerinin yardımıyla gerçekleşir.  Bu yolla tüm organlar,  dokular ve hücreler enerjilerden eşit olarak faydalanmış olurlar.

İnsanı ayakta tutan bütün bu sistemler ve organlar,  enerjiye (belirli renklere) karşı duyarlıdırlar.  İnsanın içinde bulunduğu duygusal değişiklikler (öfke,  korku,  negatif düşünceler vs.  ) chakralarda enerji dengesizliği meydana getirir.  Burada,  belirli bir rengin fazlalığı veya azlığı söz konusudur.  Chakraların dengesiz çalışması fizik bedende hastalıkları oluşturur.  Eğer bünyemizde herhangi bir denge bozukluğu başgösterirse,  bazı renkleri veya renk kombinasyonlarını kullanarak,  iç dengemizi tekrar kurabiliriz.  Renklerin çevrelerine yaydıkları titreşimler,  vücudun elektromanyetik ışınımıyla doğrudan bir etkileşim içindedirler.  Söz konusu titreşimler chakralar tarafından emildikten sonra,  direkt olarak omurgalara iletilirler.  Omurgalara ulaşan bu enerji dolu titreşimler,  sinirler yardımıyla gerekli organlara ve dengesi bozulan sistemlere taşınırlar.  Böylece fiziksel rahatsızlıklara yol açabilecek olan duygusal ve zihinsel şikayetler en aza indirilir.  Renklerle tedavi üzerinde çalışırken karşılaşılan en büyük sorun ise,  ihtiyaç duyulan renklerin belirlenmesidir.

Renk Işık Tedavisi,  Kromoterapi Işık ve Rengin Enerji İlkeleri natüropati uygulamasındaki modern cihaz destekli metotların bir parçasıdır.  Bu tedavi çok eskiye dayanır,  çünkü renk ışık tedavisi,  köken itibarı ile güneş ışığıyla tıbbi tedavi anlamına gelen Helioterapiden türemiştir.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkfiziksel anlamda ışık ve renk,  iyi tanımlanmıştır.  Güneş ışığı,  elektromanyetik spektrumun bir parçası olup yaklaşık olarak %42’si kızılötesi ışınlardan (“termal radyasyon”) %51’i görünür ışıktan ve yaklaşık %6’sı mor ötesi ışınlardan (UV-ışını) oluşur.  Gözlerimizle görebildiğimiz ışık,  yani,  elektromanyetik spektrumun optik olarak fark edilebilir aralığı,  380 ila 780 nm dalga boyları arasında değişir.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkKızılötesi ışınlar genel olarak ağrı tedavisi için termoterapide kullanılırlar.  UV-ışını dermatolojide,  örneğin UV-B ışını (özellikle 311 nm) sedef hastalığının,  UV-A ışını ise (320-380nm) atopik egzamanın tedavisinde kullanılır.  Güneş ışığı spektrumunun her rengi,  organizmamızda belirli bir reaksiyona neden olur.  Reaksiyon düzeyleri farklıdır.  Renklerin duygusal ve ruhsal etkilerinin yanı sıra metabolik ve yapısal düzeyde etkileri bulunur.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkIşık ve renk,  vücudumuzca cilt ve gözler,  aynı zamanda Çakralar (vücudumuzun ötesindeki enerji organları) ve besinler aracılığıyla emilir (bu bağlamda ikinci derece bitkisel boyalar büyük rol oynar).  Vücudumuzun dışarıdan yalnızca ışık almayıp aynı zamanda,  “BioFoton radyasyonu” olarak da bilinen ultra zayıflıkta bir hücre radyasyonu (“luminesans”) vermesi özellikle heyecan vericidir.  Bu ışık,  hücre bölünmesinden kaynaklanır ve eşevrelidir,  yani lazer benzeri bir düzeni vardır.  “Vücudun kendi ışık üretiminin” varlığı hakkındaki bilgileri Rus Alexander Gurwitsch’in araştırmalarına ve Alman Profesör Fritz-Albert Popp’un onlara dayanan çalışmasına (“Der Mensch ist ein Lichtsauger”) [İnsan Işık Emici bir Cihazdır*] borçluyuz.  *İnsan ışıklı vakum temizleyicisidir,  olarak da tercüme edilebilir! Işığın işi: Hücre iletişimi Vücudumuz karmaşık bir şekilde organize edilmiştir.  Her bir hücrede saniyede aynı anda yaklaşık 30.  000 ila 100.  000 kimyasal reaksiyon gerçekleşir.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkbu,  vücutta eşzamanlı olarak tasarlanan 1.  000.  000.  000.  000.  000.  000=1 kentilyon reaksiyon demektir! Vücuttaki bütün doku fonksiyonlarının yüksek derecede organize edilmiş etkileşimini garanti etmede yalnızca ışık,  dolayısıyla fotonlar,  bu süreçleri sayısal açıdan yeterli hız ve kesinlikle yönetebilecek gibi görünmektedir.  Potsdam’daki “Institude for Advanced Sustainability Studies” Bilim Direktörü Carlo Rubbia,  bunu araştırdı.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renk1984 yılında Simon van der Meer ile birlikte Nobel Fizik Ödülünü aldı.

Ana meridyenlerin cildin bağ dokularının altında ilerlediği ve “patolojik” akupunktur noktalarının bağ dokularında “şişme” veya “sertleşme” şeklinde tezahür ettikleri bilgisine dayanarak,  “doğru” rengin bağ dokularına ve denk gelen meridyeni ahenkleştirdiğini,  “yanlış” renkleri ise semptomların güçlenmesine neden olduğunu ortaya çıkardı.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkHeidemann,  önce on iki ana meridyeni Itten’e göre 12 rakamlı renk çemberinde sınıflandırdı,  daha sonra renkleri Çin Meridyen saatinde gösterdi.  Böylece ortaya,  Renk Tedavisine başlayanların güvenle kullanabileceği Renk Meridyen Sistemi çıktı.  Gün Ortası-Gece Yarısı Kuralı çerçevesinde her bir meridyen bir aktivasyon rengine sahiptir ve uygun yatıştırıcı veya sakinleştirici rengi alır-ve örneğin,  Kalp Meridyenine atfedilen sarıdır,  beklendiği gibi kırmızı değil (Ateş Elementi).  Bunlar,  güneş ışığıyla olan ilişkilerinden (öğle 12’de güneş en tepe konumundadır ve en parlak halindedir: açık sarı) ve güneşin günün seyri içindeki ışık koşullarının sonucudur.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkAktivasyon renklerini meridyenlerin güçlendirme noktalarına,  sakinleştirici renkleriyse yatıştırma noktalarına uygulamak kullanışlı ve yararlıdır,  elbette bilinen kurala uygun olarak: “güçlendirmek,  yatıştırmaktan iyidir.  ” Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkÇin enerji öğretilerine kısmen aykırı duruyor.  O,  spritüal-bilimsel gözlemlerine [beşeri bilimler alanında] dayanarak Ağaç ve Su elementlerini birbiriyle değiştirdi.  Sonuç olarak Karaciğer ve Safra Kesesi organlarını Su Elementinde,  Böbrek ve İdrar Torbasını ise Ağaç Elementinde sınıflandırdı.  Bu nedenle tedavi noktaları TCM sonuçlarından ayrılır.  Ne var ki,  benim deneyimim,  Heidemann’ın sınıflandırdığı renklerin de TCM’de olduğu gibi geleneksel güçlendirme ve yatıştırma noktaları üzerinde etkili olduğu yönündedir.  Enerji Sistemlerinin Renk ile Dengelenmesi İlk adım her zaman en zorudur.

Bu nedenle derslerimde kolay öğrenilebilir renk kavramlarını iletmeye çalışırım.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkRezonans,  her zaman çok güzeldir.  Işık ve rengin çalışmak için en kolay biçimi,  Çakraların ışın yayımıdır.  Gizli enerji merkezleri olarak Çakralar,  çevreden enerji ve renk “salınımlarını” alabilir ve geri verebilirler.  Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkHer bir Çakra,  vücudun bir bölgesiyle,  organıyla,  sinir ağlarıyla,  hormon bezleriyle ve duygusal-ruhsal yaşam temalarıyla yakın ilişki içindedir.  sarı renk,  gün ortasını ve güneşin en tepe konumunu temsil eder.  Işık-biyolojik bakış açısına göre,  böylece,  güneş ışığının mavi ışık kısmı,  en yüksek düzeyini öğle vaktinde bulur.  Bu bizi gün boyunca uyanık ve zinde tutar,  gece sağlıklı bir uyku uyumamızı sağlar.  Renkler her zaman işe yarıyor! Işık ve renkler dalga boyları ve frekanslarına göre tanımlanır,  ancak bugünkü olanaklarla henüz tam anlamıyla fark edemediğimiz birçok başka renk niteliği [bile] her renkte bir yankı uyandırıyor.  Kronoterapi lacivert renkSanat terapisi özellikle sağlık alanında alternatif tedavi yöntemi olarak gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.  Hindistan doğumlu Dinshah Ghadiali,  12 Renkli Kromoterapi Sistemini (numarasız olan Akupunkturla daha az ilgiliydi; “Işık ve Rengin İlkeleri” konusunda daha çok Dr.  Edwin D.  Babbit’ten etkilenmişti ve farklı hastalıklar için sayısız renk ışık ışınlama tedavi programları geliştirdi.  Renk tedavisi hakkında çok şey bilmek zorunda olmadan da şunu biliriz: Ruh ve sinir bozukluklarına iyi gelen doğal şifa Kronoterapi lacivert renkKırmızının uyarıcı (güçlendirici) etkisi vardır,  Mavi ise sakinleştirir (yatıştırır).  Uyumun ve Dinshah Ghadiali’ye göre “psişik dengenin” rengi olan yeşilleyse neredeyse yanlış hiçbir şey yapamayız: Yeşilin dengeleyici etkisi vardır.  Renk Meridyen Tedavisi Christel Heidemann’ın Renk Meridyen Tedavisi de oldukça etkilidir.  Bu tedavi,  her bir meridyeni test bulgularına göre bir renkle sınıflandırır.  Bir fizyoterapist olarak bağ dokuları hakkında çok şey biliyordu.

indeks: Renk Meditasyonu,  Renk terapisi,  fiziksel sağlığı,  stres,  kas,  Doku,  Enerji, Ezoterik,  çarka,  Homeopatik,  color,   sanat terapisi,  alternatif tedavi,   Color therapy,  zihinsel sağlığı,  ruhsal sağlığı,  art Iherapy,  alternative treatment,  renk,  zihin,  beden,  duygu,  denge,  canlılık,  Spor,

.

Ashiatsu Terapisi Ağrıları Hafifletir.

Hurma Cinsel Aktiviteyi Arttırır.

Yumurta Kas Geliştirir.

.

—–

loading…

—–
—-
.

Bilgi kaynaklarımız:
www.enerjistmasor.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

www.google.com

UYARI:
Sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

—–


—–

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir