İnsan Sağlığında Masaj Terapisi Nedir?

İnsan Sağlığında Masaj Terapisi Nedir?
İnsan sağlığında masaj terapisi en eski şifa yöntemlerinden biri olarak kabul edilmekte olup, yaklaşık 4.000 yaşında tıp metinlerinde yer almaktadır. O 4’te yazdı Aslında, Hipokrat olarak bilinen “tıbbın babası” insan sağlığında masaj başvurulan inci yüzyılda: “Hekim birçok şeyi bilici ve kesinlikle ile alınmalıdır sürtme .”

 
Şimdi “sürtünme” ye ek olarak, sıklıkla karoser ya da somatik terapi olarak da adlandırılan insan sağlığında masaj terapisi, sabit ya da hareketli basınç, tutma, titreşim uygulanmasını içeren kas yapısına ve vücudun yumuşak dokularına çeşitli teknikler uygulamaya atıfta bulunmaktadır , sallanan, sürtünme, yoğurma ve sıkıştırma gibi temel terapistler ön kollar, dirsekler veya ayaklar gibi vücudun diğer alanlarını kullansa da, öncelikle elleri kullanarak. Tüm bu teknikler , kas iskelet sistemi, dolaşım sistemi, lenf sistemi, sinir sistemi ve vücudun diğer sistemleri için kullanılır. Aslında, insan sağlığında masaj terapisi müşterinin sağlığını ve refahını olumlu şekilde etkiler: Fiziksel ve Zihinsel Faydalar tüm vücudu rahatlatır sıkı kasları gevşetir. Yorgun ve ağrıyan kasları rahatlatır esnekliği ve hareket aralığını arttırır kronik ağrıyı azaltır sinir sistemini sakinleştirir kan basıncını düşürür kalp atış hızını düşürür cilt rengini arttırır. yaralanmalara ve hastalıktan kurtarmaya yardımcı olur bağışıklık sistemini güçlendirir gerginlik ağrısını azaltır Zihinsel stres azalır konsantrasyonu artırır dinlendirici bir uykuyu teşvik eder zihinsel rahatlamaya yardımcı olur Halihazırda, Amerika Birleşik Devletleri’nde tek başına çalışan 100.000’den fazla insan sağlığında masaj terapisti bulunmaktadır. Eğitim gereksinimleri eyaletten eyalete değişmekle birlikte, artan sayıda okul ve eyalet en az 500 saatlik bir insan sağlığında masaj terapisi programı önermektedir.

indeks: masaj, Terapi, Hekim, ABD,

 

.

Rus Masajı Faydalıdır.

Adaçayı Depresyona iyi Gelir.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

Kızılcık Sağlıklı Cinsel Yaşam Sağlar.

—–

loading…

—–
—-
.

Bilgi kaynaklarımız:
www.enerjistmasor.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

www.google.com

UYARI:
Sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

—–


—–

26 thoughts on “İnsan Sağlığında Masaj Terapisi Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir