Asya Vücut Çalışması Kan Dolaşımına Faydalıdır

[the_ad id=”3654″]

Asya Vücut Çalışması Kan Dolaşımına Faydalıdır
Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Asya gövdesi, akupressure, chi nei tsang, Beş Element Şiatsu, entegre eklektik shiatsu, Japon shiatsu, medikal qigong, shiatsu, Tayland masajı, tuina gibi Asya ülkelerinden ve/veya kültürlerden kaynaklanan karoser uygulamalarını tanımlayan genel bir terimdir., zen shiatsu ve diğerleri. Emre karakaya asya vücut çalışması asya vücut çalışması kan dolaşımına faydalıdır, yaygın olarak “ikincil meridyenler” olarak adlandırılanların topografyası, fizyolojisi, psikolojisi ve tedavisi konusunda çok fazla eğitim almamış olabilir, bu da bu seride tartışacağım konular olan sinüz meridyenleri ifade eder. Ayrı meridyenler, Luo gemileri ve Olağanüstü gemiler olarak. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Metinlerimizde ya da bu konudaki eğitimler genellikle çok fazla bulunmaz. Hatta adı, daha tanıdık oldukları 12 “ilköğretim” meridyen kadar önemli olmadığını ima ediyor. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Nitekim, Çin tıbbındaki tüm meridyenler önemlidir ve öğrenmeye ve kullanmaya değmelidirler. Umarım, bu makaleler bu meridyenler hakkındaki bilinçliliğinizi genişletecek ve bunları uygulamanıza entegre etmeye başlayabilirsiniz.

Emre karakaya asya vücut çalışması asya vücut çalışması kan dolaşımına faydalıdır ve Vücut ve meridyenleri genel olarak gitar veya piyano gibi bir müzik aleti ile karşılaştırılabilir. Parmaklarımızı perdelere veya tuşlara – acupoint’lara basmak gibi – yerleştirdiğimizde, müşterinin hayat müziği olarak duyulan şarkıyı veya melodiyi ayarlar. Fakat eğer enstrüman ayarlanırsa, kalıcı bir uyum üretemez. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Müşteri, uyumsuzluğun yarattığı “ayarlama” ve zihin setini değiştirebileceği bir yere getirilmelidir.

Müşterilerimizin iyileşmesine izin vereceğimize inandığımız meridyenleri ve noktaları inceleyebilir veya “oynayabiliriz”. Ancak hastalığa yol açan aynı titreşimler ya da bilinç onu iyileştiremez; müşterinin bakış açısını değiştirmek zorundayız. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Bir müşteri iyileşmeyi teşvik etmek için kendi düşünce biçimini değiştirmeye istekli olmalıdır. Metaforik olarak ve hatta, kelimenin tam anlamıyla, bu Rüzgarın Çin tıbbı kavramı olarak düşünülebilir. Rüzgar değişimi getirir ve değişme kabiliyeti olarak düşünülebilir.

Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Rüzgar “yüz hastalıkların kökü” olarak adlandırıldığından, hastalık nedeni olarak yetersizlik düşünebiliriz. Çin tıbbının temelinde her şeyin değiştiği ve değişme isteğinin olmaması hastalığa neden olur. Emre karakaya asya vücut çalışması asya vücut çalışması kan dolaşımına faydalıdır ve Vücut Yukarıdaki meridyenler ve gemiler, enerjik bir ağ olarak birlikte çalışırlar. Sadece bedenin değil, hayatımızın yol haritaları olarak da düşünülebilirler. Vücut, üç seviyeye ayrılabilir: dışsal- wei- savungan qi düzeyi, iç-besleyici-besleyici qi düzeyi ve anayasal- jing öz seviyesi. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Bir anlamda, çizelgelerimizde ve metinlerimizde görüldüğü gibi, bunlar yazılıdır. Aynı zamanda felsefi veya mecazi olarak kendimizin farklı yönlerine bağlantı yolları olarak kullanılabilirler. Vücudumuzun dışsal seviyesi, nerede wei- defansif qidolaşır.

Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Dışarı güçlendirmek bir paradigmaya göre hastalanmamızı engelliyor. Bu seviyede, fiziksel görünümümüzün yanı sıra dünyanın siyasetinde neler olduğunu merak ediyor. Wei qi seviye dünyaya bizim uzatma ve dünya nasıl olması gerektiği konusunda bizim yargıları olduğunu. Bu, “savunma yanlısı bir devlet”, “dünyaya karşı” – ancak bu düzeyde dengesizliklere yol açan, dünyayla olan ilişkimizi yaratan tutumlarımızdır. Sinüz meridyenlerin arazisi bu seviyededir, özellikle de Wei qi’yi yürütmektedir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması İç seviye, bizi duygusal olarak olduğu kadar fiziksel olarak da besleyen duygularımızı ve zihnimizi ilgilendirir. Sindirim sistemi bu seviyeyle ilgilidir. Nerede bilgi sindirmek olduğu gibi beden için de beslenme. Bu bilinç bağlı olduğu kan seviyesidir. Diyet ve hissetmeyi seçtiğimiz duygular dahil olmak üzere yaşam biçimimizle ilgili bilinçli seçimler yaparız. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Luo gemileri bu seviyeye özgüdür; kan yürütmek ve gerektiğinde ek ağlar geliştirmek. Primer meridyenler hem qı hem de kan dolaştırır ki bunlar hem dış hem de iç seviyelere gidebilirler. Yararlı olmasına rağmen, bir kişinin hayatında çalışabileceği bir alana özgü değildir. Öncelikle işledikleri yeri doğrudan hedeflemek daha yararlı olabilir.


Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması gemiler doğuştan gelen faktörlerimiz, anayasal seviyemiz ile ilgilidir. Onlar ile doğduğumuzu temsil eder ve hayatımızdaki fiziki planını ve amacını – müfredatımızı oluştururlar. Olağanüstü gemiler, açılış / ana noktalar geliştirildiğinde yakınlarda Ming Hanedanı’na kadar ulaşamayacağımız düşünülüyordu. İlginçtir, o zamanlar aynı tartışmalar genetik mühendisliğinin ahlakıyla (şimdi yaptıkları gibi) gerçekleşti. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Anayasal düzeyde Olağanüstü gemilerle çalışmak, genetik kodumuzu değiştirmeyi düşündü ve bunun etiği sorgulandı. Farklı meridyenler dıştan sağa kaynağa – anayasal seviyeye – gitmektedir. Potansiyel olarak tehlikeli patojenleri iç organlardan eklemlere ve kemiklerden uzaklaştırırlar. Cinsel istismar gibi iyi işlememediğimiz zararlı tecrübeler, bu meridyenler tarafından kalbimizden veya hasar görebilecek diğer organlardan uzaklaştırılabilir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Ardından, patoloji eklemlerimize gider, orada konaklanır, bazen artrit veya başka tür ağrılar olarak ortaya çıkar. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması hakkında Bu meridyenlerle “içten, dışa” kendi kendine yetiştirme yoluyla daha fazla aşina olmayı öneriyorum. Geleneksel olarak, bu, şimdi Çigong olarak bilinen Dao Yin veya Taiqi gibi dahili dövüş sanatları anlamına gelecektir . Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Meditasyon ve yoga aynı zamanda meridyenler ve onların akışına bilinçli bir farkındalık da getirebilir. Listelerde meridyenleri görmek, onları bulmak ve palpe etmek için bir şey var; içsel bilgilerle onlarla tanışmak tamamen başka bir deneyimdir – bazıları bunun çok önemli olduğunu söyleyebilir.

Hayatta kendi yolumuzun farkına varmamız kendi kendini yetiştirme ve yansıtma yöntemidir; hangi meridyenleri vurguluyoruz; ve kendi müfredatımızın bizi nereye götürdüğü. Carl Jung, “Vizyonumuz yalnızca kendi kalplerimize baktığımızda belirginleşecek, dışarıya bakan, rüyalar gören, içeriye bakan, uyanır” dedi. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Hayatımızın derinliklerini keşfederek davetiyeyi müşterilerimize de uzatabiliriz. Ve ne kadar heyecan verici, enerji verici ve canlandırıcı olabilir? Nihai memnuniyet, hayatlarının ortaya çıkması ve keşfedilmesiyle bu düzeyde insanlarla birlikte çalışmaktır. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Yeni bir müşteri ile çalışırken hafif, eritemli bir dermatit izlediğinizi düşünün. Kırmızı, kuru cilt alanlarına sahiptir. Ona bu konuda soru soruyorsunuz ve birincil doktoru, dermatolog ve küçük yardımlı bir kozmetikçi görmüş olduğunu söylüyor. Kızarıklık yedi yıl önce başladı ve herhangi bir hastalık, besin hassasiyeti, alerjik reaksiyon veya başka bir neden ile ilişkili olmadığını belirtti. “Losyon, iksir, krem ve çığlıklar denedi” diyor. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Bu, on yıl önce beni boyun ve sırt ağrısı için gören bir hastanın gerçek hikayesidir. Kimsenin sahip olmadığı şekilde cildinin durumuyla ona yardım edebileceğimi düşünmemişti. Gerçekten ona da yardım etmesi konusunda bir fikrim yoktu.

Onu boynu ve bel ağrısı şikayetlerinin tedavisi için kabul ettim. Omurgasını incelediğimde, torasik bölgede birincil olarak boyun ve bel ağrısı şikayetleri ile ilgili olmayan belirli hassasiyet alanlarına sahip olduğunu fark ettim. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Kinezyoloji ve tetik nokta terapisi için lisansüstü seminerler almıştım, bu yüzden ihale torakal alanlarının yanı sıra servikal ve bel omurgasını tedavi ettim. Birkaç omurga düzeltmesinden sonra, diğer ihale alanları gibi boyun ağrısı ve bel ağrısı şikayetleri de çözüldü. Ona bir ay içinde bir takip ziyareti için dönmesini istedim.
Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Döndüğünde sırtını araştırmamı istedi. Yaptığımda derinin tamamen iyileştiğini gördüm. Onun dermatiti kaybolmuştu. Dermatiti “iyileştirmek” için ne yaptığımı sordu. Akupunkturun geri çekilme noktalarına girişimi yaptım .

Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Onu iyileştirme cevabının sebebini keşfetmek için aradığımda, elle tedavi ettiğim noktaların akciğer ve karaciğer meridyenleri ile ilişkili olduğunu keşfettim. Özellikle, noktalar o meridyenler için back- shu puanları olarak, aksi halde ilişkili puan olarak biliniyordu. Vücutta akan oniki birincil enerji meridyeninin her biri için, omurganın her iki yanında bulunan iki güçlü nokta vardır. Bu noktalar mesane meridyeni üzerindedir ve Du ya da yöneten gemi meridyeniyle bağlantılıdır. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Chi, bu noktalardan ilgili organ meridyenlerine verilir. Bu noktalar ve spinal gangliyonlar arasında yakın bir ilişki vardır. Meridyen noktaların nörolojik sistemin işleyişini etkilediği gösterilmiştir. Bir organ bozulmuş veya ilgili meridyen engellenmiş veya yetersiz olduğunda, geri çekilme noktasının ihale edilmesi yaygın bir durumdur . Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması O noktada yalnız bir sivilce veya diğer cilt reaksiyonlarını gözlemlemeniz de mümkündür. Bu nedenle, back- shu puanların da tanısal önemi olduğu düşünülmektedir.

Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Müşterinizle çalışırken, arka plandaki noktaları rutin olarak incelemek ve palpe etmek basit bir konudur . İhale edilen veya tepki veren başka herhangi bir işareti olanları not edin. Reaktif olanlar uyarılmalıdır. Noktalar çeşitli şekillerde uyarılabilir. Açıkçası bir akupunktur uzmanına doğru iğneleme uygulanabilir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Akupunktur uzmanı olmayan kişiler için, iğne dışı yöntemler arasında tempolu dairesel sürtünme, dokunma, tei-shin, akupresür, ısıtma ve titreşim kullanılmaktadır. Manuel stimülasyonun uzun olması gerekmez; Aslında, kısa uyarı genellikle etkindir. Görünürde reaktif noktalar varsa, bu rutin tüm geri-uyarmak için iyi bir uygulamadır shupuan. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Vücut, doğal olarak sezgisel ve kendinden dengeli olduğundan, stimülasyon çi akışın genel uyarılmasını başaracaktır. Şimdi, soru kalır, bu noktaları teşvik etmek bu kadının iyileşmesine neden olur ve eğer öyleyse, akciğer ve karaciğer noktaları dermatitle ne alakalı olur? İlk cevap “kesinlikle belki” dir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Bu sürede aldığı tek müdahale benim tedavimdi. Gerileme noktalarının uyarılmasının hemen ardından iyileşen yedi yıllık kronik bir durumun, tedavinin neden-sonuç ilişkisi olduğunu kesinlikle önermektedir.
Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Akciğer ve karaciğer neden işaret ediyordu? Akciğer meridyenleri cilt hastalıklarında sıklıkla tedavi edilir. Kuru cilt, kaşınma, kızarıklıklar ve kronik cilt bozuklukları akciğer meridyeni ile ilgili problemlerle ilişkili olabilir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Karaciğer noktası ile olan ilişki daha az açıktır. Akupunkturdaki karaciğer kanları depolar ve genel olarak chi hareketiyle ilişkilendirilir . Cilt koşullarıyla doğrudan ilişkili olmasa da, karaciğer, chi akışının bozulmasını içeren herhangi bir duruma karışabilir . Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Back- shu puanlarını öğrenmenin ve kullanmanın zarif basitliği, puanları uyararak, vücudun kendisini dengelemesine yardımcı olabilir. Meridyen puanlarının nasıl kullanılacağı ve bölgenizdeki bir akupunktur uzmanıyla yakın bir çalışma hakkında daha fazla bilgi edinmeye devam etmeniz faydalı olacaktır. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Geri- shu noktaları daha karmaşık prosedürleri öğrenmeye devam ederken doğrudan meridyen sistemini etkiler için harika bir yoldur. Çalışmalarınıza her müşteri ile birlikte geri bildirim puanları ekleyin

Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Amerikan Masaj Terapisi Derneği’ne göre, insanlar her yıl birincil bakım hekimlerinden (386 milyon) alternatif bakım uygulamalarına (629 milyon) daha fazla ziyarette bulunurlar. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sağlık hizmetleri maliyetinin 2008 yılına kadar 2.2 trilyon dolara ulaşmasıyla Amerikalıların sağlıklarını yönetmek için alternatif yollar aradığı şaşırtıcı değil. Son yıllarda yapılan araştırmalar, tüketicilerin masaj terapistlerine her yıl 114 milyon kez masaj terapistini ziyaret ettiklerini gösteriyor ve masajı Amerika’daki bütünsel sağlık hizmetlerinin en hızlı büyüyen bölümlerinden biri yaparak yılda 4 ila 6 milyar dolar arasında harcıyor. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Günlük kaplıcalar ve Kayropraktik ofisleri, sağlık kulübü ve çalışanların molalarına kadar her yerde bulunur. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Masaj patlaması, kısmen yorucu ve yaşlanmakta olan bebek boomerlerinin artan nüfusu ve kısmen stres etkilerinin artan bir farkındalığına bağlanabilir.
Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Araştırmalar, masaj tedavisinin birçok yararı olduğunu gösteriyor. Bir kişinin kalp atış hızını ve sistolik ve diyastolik kan basıncını azaltabilir, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirebilir, esneklik ve hareket aralığını iyileştirebilir ve stres, kronik ağrı, kaygı, gerginlik ve depresyondan kurtarmaya yardımcı olabilir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Amerikalıların çoğunluğu için, masaj basitçe gevşeme ve stres giderme teşvik için bir tekniktir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Bununla birlikte, ABD’de yaklaşık 290.000 masaj uygulayıcısı ve öğrencisine, çok daha fazlası.

Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Masaj, çok çeşitli teknikleri ve karoser stillerini kapsayan genel bir terimdir. Rahatlatıcıdan yenilenmeye kadar uzanabilirler ve terleme etkilerini kolaylaştırmak için sıcak taşlar, soğuk ve sıcak paketler veya başka araçlar içerebilirler. Bazı masaj çeşitleri yağları veya losyonları kullanırken bazıları müşteriye tamamen giydirilmiş olarak verilir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Tarzın stresine bağlı olarak, masaj uygulayıcılarının ayaklarına, dirseklerine veya dizlerine ellerine ek olarak da uygulanabilir. Tayland masajı olarak bilinen vücut geliştirme tekniği, tüm geleneksel tıbbi sistemin önemli bir bileşenidir. Geleneksel Tayland Tıbbı, şu an modern Tayland olan eski Siam krallığı’nda geliştirilen 2500 yıllık doğal şifa sistemidir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Geleneksel Thai tıbbı dört ana daldan oluşur: bitkisel ilaç, gıda tedavileri ve beslenme, manevi uygulamalar ve Tay masajının manuel terapileri veya Nuad Bo’Rarn. Nuad Bo’Rarn teriminin incelenmesi, bu türdeki karoseri Taylandlı perspektiften bir anlayış geliştirmede yardımcı olur. Tay kelimesinin Nuad şifa veren niyetiyle dokunmak anlamına gelir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Sanskrit dilinden türetilen Bo’Rarn kelimesi, antik, kutsal ve saygın bir şey demektir. Açıkçası, niyet, Batılı bir masaj anlayışını kapsayan bir şeyi tarif etmektir, ancak vücudun yüzeyine uygulanan bir dizi tekniğin çok ötesine uzanmaktadır.
Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Hindistan ve Çin’in zengin, antik geleneklerinden etkilenen Tay tıbbının gelişimi ve tarihi, Budizmin ruhani ilkelerinin dokusuna dokunmaktadır. Tay tıbbı, Budizmin değerli metinleri veya Sutraları’nın iletildiği gibi sözlü olarak öğretmenle öğrenciye iletildi. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Tarihsel olarak, tıbbın uygulayıcıları, iyileştirmelerini manastırlarda uygulayan Therevada Budist rahipleri veya “Wats” idi. Budama felsefesinin Tayland masajıyla ifade edilen önemli bir yönü Metta kavramıdır . ” Sevecenlik ” olarak tercüme edilen Metta, Buda tarafından tanımlanan yolda farkındalığı isteyen her bir birey için günlük hayatın temel bir bileşenidir. Tay masajı ve diğer iyileştirme çalışmaları, Metta’nın pratik bir uygulaması olarak anlaşılmaktadır. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Tay masajı, Budizm’de öğretilen Akıl Dört İlahi Devleti gösterir: Sevecenlik, Merhamet, Vekâleten Sevinç ve Mental Equanimity. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Thai Therevada Budist felsefesinde, manevi felsefenin pratikte uygulanması üzerinde önemli bir vurgu yapılır; yüksek idealler günlük yaşam aktiviteleri ve kararlara getirilmelidir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Geleneksel Tay masajı, insan vücudunun / zihninin enerjik bir paradigmasına dayanır. Enerji’nin Sen adlı vucüt boyunca yolaklar üzerinde dolaştığı ve bu yollarda nadis olarak adlandırılan belirli enerji noktaları ile dolaştığı düşünülmektedir . Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Tay masajı enerjiyi bu yollar boyunca özgürce hareket ettirir, böylece dengeyi ve sağlığı kolaylaştırır.

Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Tayland masajı, bir uygulayıcının avuç içi, parmak ve ayaklarının baskısıyla kasların nazikçe gerilmesini içeren interaktif bir terapidir. Genellikle zeminde pamuklu bir minder üzerine yatarken alıcının gevşek giysi giyenleri ile gerçekleştirilir. 90 dakikalık oturumda hiçbir yağ veya losyon kullanılmaz. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Tayland’da, oturumların üç saate kadar sürmesi nadir değildir! Gerginmeye ek olarak, Tayland masajı da derin karın prosedürlerini vurgular. Tay tıp teorisinde, vücudun tüm büyük enerji yollarının kökenleri göbeğin yakınındaki karında bulunur. Gözlerin, kulakların, burun ve ağzın sağlığının ve canlılığın karın organlarının sağlığına ve karın yoluyla biyolojik enerjinin engellenmeden akmasına bağlı olduğuna inanılıyor. Çoğu Batı masaj talimatı, teknik prosedürler ve özel anatomik bilgi ile başlarken, Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Tayland masaj talimatı, uygulamanın her an tamamen mevcut olan konsantre ve meditative bir zihniyet halinde çalışması zorunluluğu ile başlar. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Tay masajı teknikleri çok, çok yavaş uygulanır. Bazı hareketler olduğu sürece çok yavaş çalışmak mümkün değildir. Uygulamanın yavaşlığı dikkati çekme eğilimini kolaylaştırır. Tekniklerden birçoğu hem pratisyen hem de alıcının yüksek esneklik gerektirdiğinden, yavaşlık yaralanma şansını önemli ölçüde azaltır.

Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Pratisyen böyle bir şekilde çalışırken, hemen direnç ve müşterinin rahatsızlığının farkında olur ve yaralanma meydana gelmeden önce işlemi durdurabilir veya tadil edebilir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Tayland Masaj uygulamasında, vücut mekaniği doğru bir yaklaşım sergiliyor. Genellikle “yardımcı yoga” olarak adlandırılan, bir Taylandlı oturumun pek çok yönü, yoga duruşlarına benzer. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Herkes Taylandalı masaj alabilirken, alıcı için uygun değilse belirli prosedürler ortadan kaldırılmalıdır (örneğin, sırt üstü bacak ve bel mekanları sorunları olan bireyler için kaçınılmalıdır). Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Tay masajı, kas iskelet sistemi sorunları, iç sağlık sorunları, nörolojik şikayetler ve duygusal sıkıntı gibi çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde yüzyıllarca önemli bir şifa aracı olarak kullanılmıştır. Avantajları arasında yapısal uyum, esneklik artışı ve kas ve eklem gerginliğinin azalması yer alır. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Bir acemi için bile Tay masajı derin zihinsel ve duygusal sakinlik, derin stres rahatlığı ve tatlı mutluluk anları elde etmek için iyi bir fırsat sağlayabilir. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması araştırmalarında 2010’da 60 kişi farklı çeşitlerinin yağ dokularını azaltmadaki etkinliği üzerine bir araştırmaya katıldı. Katılımcılar üç gruba bölündü ve bir gruba mekanik Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması terapisi, bir gruba manuel lenfatik drenaj, bir gruba ise bağ doku masajı uygulandı. Emre Karakaya şöyle devam etti. Sonuçlar çok ilginçti, üç grup da uyluk bölgelerinin çevresinde küçülme, karın bölgesindeki yağ oranında azalma ve bel / kalça oranında iyileşme yaşadılar. Uyluk çevresi alanında en büyük gelişim bağ doku masajı alan grupta görüldü. Mekanik Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması alanlar ise karındaki yağ kaybında en iyi sonuçları aldı.

Bu, pratikte şu anlama gelmekte; Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması vücut boyutuna ve şekline neredeyse anında etki etse bile, ciddi sonuçlar görmek ve kiloyu korumak için yaşam tarzı ve alışkanlıklarda da değişiklik yapmak gereklidir. Masajın vücuda başlıca etkileri şu şekilde sıralanabilir: Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Dolaşımı İyileştirir Bütün vücut masajı dolaşımınızı iyileştirir. Böylelikle kan besleyici maddeler açısından daha zengin olur, dokularınıza oksijen taşır ve metabolizmanın atıklarını giderir. Bu atıklar idrar olarak böbreklerden atılır. Yani eğer masajdan kısa süre sonra idrara çıkmak isterseniz, bu iyi bir işarettir. Eğer fazla kilolarınızdan bir kısmının vücudun su tutmasından olduğunu biliyorsanız Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması özellikle faydalı olacaktır. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Kas Yapısını Geliştirir Düzenli masaj gerginliği giderir, rahatlamayı sağlar ve kuvvetli uygulandığı yerlerde (mesela basenlerin ve uylukların üstünde) selülit görüntüsünü de azaltabilir. Yoğun Fiziksel Aktivite Sonrasında İyileşme Süresini Kısaltır Eğer spor salonuna veya havuza gitmemenizin sebeplerinden biri egzersizin ertesi günü hissettiğiniz ağrılarsa masajdan iyisini aramayın. Çalışmadan sonra hemen bir Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması yaptırın. Bu masaj bazen etkinlik sonrası olarak anılır ve egzersiz sırasında solunum sonucunda kaslarda biriken laktik asit ve diğer ürünlerin temizlenmesi için yapılır. Sonuç olarak ya hiç ağrı hissetmez ya da daha az hissederseniz ve sonraki egzersizden önce daha olumlu bir bakış açınız olur. Spor masajı terapistleri bu Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması türünde özellikle etkilidirler.
Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması Stresle Baş Etmeye Yardımcıdır. Eğer kilo alımında stres önemli bir faktörse, rahatlatıcı veya iyileştirici bir masajla sakinleşmek, endişelenmeyi durdurmak, duygusal sebeplerle yeme alışkanlıklarını kırmak için faydalı olacaktır. Her ne kadar her tüm Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması türleri kilo verme sürecinizde size yardımcı olacak olsa da özel bir bahsi hak eden türleri vardır. Manuel Lenfatik Drenaj Masajı: Eğer vücudunuzda çok fazla su tutuluyorsa bu çok nazik Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması şekli özellikle etkilidir. Manuel lenfatik drenajın kollardaki ve bacaklardaki sonuçları özellikle çok ciddi olabilir.

Karın Bölgesinde Kendine Masaj: Eğer kabızlığa veya düzensiz bağırsak hareketlerine meyilli iseniz karın bölgesinde düzenli Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması çok büyük fark yaratabilir. Bunun uzun bir vakit alması gerekmez, sadece sağ kalçadan başlayarak, karın bölgenize saat yönünde hareketlerle Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması yapın. Bu şekilde yiyeceğin bağırsaktaki hareketinin yönünde çalışıyor olacaksınız. Bunu günde iki kez, üç dakika boyunca yapmak kabızlığı rahatlatmaya yardımcı olur, karın kaslarının yapısını geliştirir ve birkaç haftada göbeğinize veda edebilirsiniz. Selülitli Bölgelerde Kuvvetli Masaj: Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması terapistinizden yarım saat boyunca sadece bacaklara, kalçalara ve uyluklara odaklanmasını isteyin. Eğer terapi çok kuvvetliyse ve birçok vurmalı hareket içeriyorsa birkaç gün içinde gözle görülür gelişme elde edebilirsiniz. Düzenli olarak bu masajı yaparak ve fiziksel egzersizle, diyetinizde bir değişiklik yapmadan bile daha küçük beden kıyafetlere girmeniz mümkündür. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması, Uygulama dengesizliği gidermek, canlılığı geri kazandırmak ve stres giderme ve ağrı azaltılmasına yardımcı olmak için vücudun enerji ve fizyolojik yapısı ile çalışmayı amaçlıyor. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması, çalışması tam giysili müşteriler için yapılır ve oturumlar genellikle yaklaşık 30-45 dakika sürer.
Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması, vücut enerjisini vücut yapısıyla hizalamanın basit, ancak güçlü ve pratik bir yöntemidir. Batı biliminin temel ilkelerini beden, zihin ve ruhun doğu kavramlarıyla bütünleştirir. Enerji ve yapı arasındaki dengesizlikleri düzelterek, Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması uygulayıcısı fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığı geliştirebilir. Sıfır Dengeleme oturumu yumuşak sıkıştırma, germe ve bükülmeden oluşur. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması, Bir Sıfır Dengeleme oturumu genellikle 30 dakika sürer ve müşterinin giyimiyle yapılır. Sıfır Dengeleme terapisi, fizik bedenin vücuttaki enerjiyle uyum sağlaması için bir yol keşfetmeye karar verdiği 1973’te Dr. Fritz Smith tarafından tasarlandı. Dr. Smith mükemmel sağlık ve mutluluk elde etmek için vücudu yapısal ve kuvvetli bir şekilde uyumlu hale getirme kararı aldı. Tipik bir Sıfır Dengeleme oturumu, terapistle (Sıfır Dengeleyici olarak da bilinir) başlar ve müşteriye şu andaki yaşam durumları hakkında fiziksel, duygusal ve manevi sorular sorar. Terapist yargılamaya tabi değildir, bu nedenle müşteri için yaşamsal önemi, tedavinin başarılı olması için açık ve dürüst olmalıdır. Bu ilk danışma sonrasında, müşteri ve terapist paylaşılan bilgilere dayanarak Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması terapisinin amaçlarını belirleyecektir.

Sıfır Dengeleyici, müşterinin duygusal durumunu (denge hali, stres vb.) Fiziksel durumlarıyla (rahatlatıcı ağrı, yaralanma ve kronik koşullar) uyumlaştırmak için seansa yaklaşacaktır. Terapist, önce müşterinin yüzü yukarı bakacak şekilde bir masaj masasına yatmasını istemekle bunu yapacaktır. Emre Karakaya Asya Vücut Çalışması oturumu sırasında hiç yağ veya masaj losyonu kullanılmadığı için müşteri tamamen giysili kalacaktır. Uygulayıcı, parmak uçlarıyla parmak uçlarıyla başlayıp ayağa başlayan parmak uçlarıyla uygulanan ve tüm vücudu müşterinin başına götüren bir dizi çekme tekniği ile tedaviye başlayacak. Sıfır Dengeleme’nin, stresle ilişkili kaygı, kronik baş ağrısı, sırt ve boyun ağrısı gibi çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde ve genel olarak iyi olma hissi yaratarak etkili olduğu söylenir.

indeks: kabızlık, kas, faysa, yara dokusu, Doku, Enerji, Emre Karakaya, Enerjist Masör, bağ dokusu, fasyaya, fizyoterapist, terapötik,  kemik enerjisi, Zero Balancing, fiziksel sağlığı, zihinsel sağlığı, ruhsal sağlığı, stres,

.

Rus Masajı Faydalıdır.

Adaçayı Depresyona iyi Gelir.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

http://www.bitkiveinsan.com/kizilcik-saglikli-cinsel-yasam-saglar/

—–

loading…

—–
—-
.

Bilgi kaynaklarımız:
www.enerjistmasor.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

www.google.com

UYARI:
Sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

—–


—–

21 thoughts on “Asya Vücut Çalışması Kan Dolaşımına Faydalıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir