Akupunktur insan Sağlığında Şifadır.

Akupunktur insan Sağlığında Şifadır.
İnsan sağlığında Akupunktur dünyadaki en eski, en çok kullanılan şifa sistemlerinden biridir. Uzak doğu kültüründe Çin’de yaklaşık 3.500 yıl önce başlayan ancak son otuz yılda ABD’de popüler hale geldi. Geleneksel Uzak doğu kültüründe Uzak doğu kültüründe Çin tıbbı , insan vücudunda, meridyenler adı verilen 20 yol (12 ana, 8 sekonder) ile bağlı 2.000 insan sağlığında Akupunktur noktasının bulunduğunu iddia etmektedir. Bu meridyenler , vücudun yüzeyi ile iç organları arasında enerji ( qi) (çerez olarak telaffuz edilir) uygularlar.

Her nokta, içinde geçen qi üzerinde farklı bir etkiye sahiptir . Qi vücudun dengesini düzenlemeye yardımcı olduğuna inanılıyor. Evren ve insan vücudundaki pozitif ve negatif enerji ve kuvvetleri temsil eden yin ve yang’ın muhalif güçleri etkilenir. İnsan sağlığında Akupunkturun, yin ve yang arasındaki dengeyi koruması ve böylece vücudun her yerine doğru qi akışına izin verdiği ve zihin ve beden için sağlığı yeniden kurduğu düşünülmektedir. İnsan sağlığında Akupunkturun nasıl işlediği konusunda birçok teori sunulmuştur. Bir teori, ağrı dürtülerinin bu alanlara çeşitli kapılardan omuriliğe veya beyne ulaşmasını engellediğini ileri sürer. İnsan sağlığında Akupunktur noktalarının çoğunluğu ya sinirsel yapılara bağlı (ya da yakınındadır) bu insan sağlığında Akupunkturun sinir sistemini uyardığını düşündürmektedir. Başka bir teori, insan sağlığında Akupunkturun vücudu ağrıyı azaltacak endorfin adı verilen narkotik benzeri maddeler üretmeye teşvik ettiğini ileri sürer. Diğer çalışmalar, opiodlar olarak adlandırılan diğer ağrı giderici maddelerin insan sağlığında Akupunktur tedavisi sırasında vücuda salındığını bulmuştur.

Hipodermik iğnelerin aksine, insan sağlığında Akupunktur iğneleri sağlam ve saçlıdır ve cildi kesmek için tasarlanmamışlardır. Ayrıca, hipodermik iğnelerden çok daha sığ seviyelere, genellikle verilen ilâve türüne bağlı olarak bir buçuk santimden bir buçuk katına kadar sokulmazlar. Her bir kişi insan sağlığında Akupunkturu farklı şekilde tecrübe ederken, çoğu insan iğneler takıldığında hafif acı hissediyor. Bildirildiğine göre bazıları heyecan hissetmekle birlikte bazıları rahatlar. İğnelerden önemli miktarda ağrı hissederseniz, prosedürün yanlış yapıldığına dair bir işaret olabilir.

İndeks: Akupunktur, Çin tıbbı, Qi iğne, Hipodermik iğne, Acupuncture, Chinese medicine, Qi needle, Hypodermic needle,

 

.

Rus Masajı Faydalıdır.

Sarı Kantaron Depresyon Tedavisine iyi Gelir.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

http://www.bitkiveinsan.com/kizilcik-saglikli-cinsel-yasam-saglar/

—–

loading…

—–
—-
.

Bilgi kaynaklarımız:
www.enerjistmasor.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

www.google.com

UYARI:
Sitemizde hastalikları teşhis tedavi etmek ile ilgili 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece doktorların görevi olduğu bilinciyle, web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve yararlı yaşama hakkında bitkisel doğal tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, yaşama yararlı besin destek ürünleridir. Tedavi veya hekim tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, özellikle adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını doktorunuza kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Yaşama sağlıklı, afiyet içinde, yararlı yaşamanız dileklerimizle…

—–


—–

42 thoughts on “Akupunktur insan Sağlığında Şifadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir